221B İki Aylık Poliyise Dergi Sayı: 21 Temmuz - Ağustos 2019 Kolektif

221B İki Aylık Polisiye Dergi Sayı: 21 Temmuz - Ağustos 2019
Kolektif

15,00 TL
Temin süresi 5 gündür.
221B İki Aylık Polisiye Dergi Sayı: 21 Temmuz - Ağustos 2019
221B İki Aylık Polisiye Dergi Sayı: 21 Temmuz - Ağustos 2019
221B Dergisi
15.00

221B Dergi, “Şehir ve Polisiye” Başlıklı 21. Sayısıyla Raflarda

Türkiye'nin ilk ve tek polisiye kültürü dergisi 221B, Temmuz-Ağustos sayısıyla raflardaki yerini aldı. 21. sayımızın dosya konusu, “Şehir ve Polisiye”…

Londra, New York, Roma, Venedik, Sicilya, Milano, Bologna, Napoli, Barcelona, Buenos Aires, Paris… Tüm bu şehirlerin polisiye haritasını çıkartmaya çalıştık yeni sayımızda…

Berkem Sağlam Londra'yı, Bülent Ayyıldız İtalyan şehirlerini, Çınla Akdere Paris'i, Melike Yazıcı Çangur İspanyol kentlerini, Saniye Çancı Çalışaneller New York'u, Doruk Tatar da “casusluk şehirleri” Londra, Berlin ve İstanbul'u yazdı.

“Şehir ve Polisiye” alanında uzman Kim Toft Hansen de röportaj konuğumuz oldu. Fulya Turhan sordu, Hansen yanıtladı.

“Behzat Ç.”nin dönüşü

Gelelim diğer başlıklarımıza: Yeni sezonuyla aramıza dönen BluTV dizisiBehzat Ç.‘yi Erdal Beşikçioğlu ve İnanç Konukçu, senarist Ercan Mehmet Erdem, BluTV sorumlusu Sarp Kalfaoğlu ve İnter Medya'dan Can Okan'la konuştuk.

İddialı polisiyeDeep State‘i başrol oyuncusu Walton Goggins'e sorduk.

Fulya Turhan, çok sevilen “Dedektifler Ne Yer, Ne İçer?” köşesinde bu kez Dashiell Hammett'ın karakteri Sam Spade'i konuk etti.

Yeni sayıda “Dedektifler Ne Yer, Ne İçer?” köşesine bir de kardeş geldi: Onur Bayrakçeken'in hazırladığı “Dedektifler Ne Dinler?” bölümü, bu sayıdan itibaren aramıza katıldı. İlk bölümün konuğu, elbette Sherlock Holmes…

Üstadımız Erol Üyepazarcı ise, yazarlarımızdan Ercan Akbay'ınYağmurdan Önce‘sini yeni sayımızda inceledi.

Ekin Açıkgöz, “Polisiyelerin Ölümsüz Silahları” köşesinde ikinci kısmıyla katanayı anlatmayı sürdürürken, Alper Kaya, yeni öyküsüKatili Tanımakile karşınızda.

Çaylak Kitap Dedektifleri de, siyasi polisiyenin ustalarından, yazarımız Wolfgang Schorlau'nun Georg Dengler karakterini inceledi.

221B'nin 21. sayısı, raflardaki yerini aldı. Keyifli okumalar…

Kapat