Köksüzler Barış İnce

Köksüzler
Barış İnce

%5 İNDİRİM
105,00 TL
99,75 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9789751044075
910553
Köksüzler
Köksüzler
99.75

Vaat edilen uzun ve kutlu yolculuklar, bayramdan bayrama yapılan sevap ziyaretleri,vicdanın dürtüklediği anlık üzüntüler, bir gün açılıp bir gün dağılan sosyetik dernekler,ertesi gün aynı coşkuya ulaşmayacak “onlar için bir şey yapmalı” krizleri; mahalleninçocuklarının gündelik kaygılarına çare olmuyordu. Cam fanus içindeki maket evlerdenkendilerine yeni bir yaşam merkezi seçen insanların, başkalarının geleceğini de uzaktanbelirleyebileceklerini sanmaları ne tuhaftı.

Sinan, Hakan, Vedat… Hayallerini, asla kök salmayı başaramadıkları kaypak birtoprağın derinliklerinde define arayarak kazanmaya çalışan üç kardeş. Geçmişin acıhikâyelerinin, gizemli haritalarının izinde, gammazcılarla dolu tekinsiz bir yoldayürüyor fakat bir sonraki adımın belirsizliğinin verdiği cazibeyle koşmaktan daçekinmiyorlar. Ve bir gün bu yol uzaklardan gelen “belleksiz” bir kadınla kesişiyor.Umudu kilometrelerce ötedeki topraklarda arayıp Almanya'ya göçmüş, ama kendini“kurtaramamış” Nihan sayesinde ilk kez zafere bu kadar yakın hissediyorlar.

Köksüzler mavi ile yeşilin arkasına saklanmış masumiyetiyle ışıldayan İzmir'ingecekondu mahallelerinde kendilerine verilmemiş bir şansın peşinde kürek sallayandefinecilerin hikâyesi. Barış İnce, dört yıl aradan sonra yepyeni bir dille ve ustalıklaokurlarının karşısına çıkıyor.

Kapat