İmzalı - Var Böyle Tipler Atasözleri ve Deyimler Sözlüğü Kıvanç Talu

İmzalı - Var Böyle Tipler Atasözleri ve Deyimler Sözlüğü
Kıvanç Talu

%25 İNDİRİM
54,00 TL
40,50 TL
Tükendi
2789788622489
964585
İmzalı - Var Böyle Tipler Atasözleri ve Deyimler Sözlüğü
İmzalı - Var Böyle Tipler Atasözleri ve Deyimler Sözlüğü
40.50

Var Böyle Tipler kitap oldu!


Sosyal medyada ve televizyonda yaptığı başarılı projelerle adını duyuran Kıvanç Talu'dan okuyanı kimi zaman gülümsetecek çoğu zaman da kahkahalara boğacak bir kitap raflardaki yerini aldı. Nemesis Kitap aracılığıyla okurlarına merhaba diyenVar Böyle TiplerAtasözleri ve Deyimler Sözlüğü'nün tek bir amacı var, o da bu kasvetli günlere inat biraz olsun gülümseyebilmek!


Var Böyle Tipler Atasözleri ve Deyimler Sözlüğükitabı, yaşamın içinde var olan, seni, beni ve diğerlerini kimi zaman betimlemekten geri kalmadığımız esprili deyim ve sözlerin yine espriyle pekiştirilen anlamlarından oluşuyor. “Psikolojim pinpon topu gibi,” diyerek dalgalı bir ruh halini betimlerken, eski sevgililerden, ayrılık sonrası silinen fotoğraflardan, çoğul yalnızlıklar ve içsel kaygılardan, paradan ve parasızlıktan yakınan kimselerden ve hayatın içinde yer alan var böyle tipler yahu dediğimiz pek çok insandan örnekleri bir bir sıralıyor.


Hayata biraz tebessümle bakmak ve biraz da pek bir ciddiye aldığımız durumları ve insanları azıcık paylamak, biraz hafifletmek ve en çok da şu karamsar günlerin acısını espriyle aydınlatmak herkese iyi gelecek. Eee, yok mu böyle tipler? Gerçekten Var Böyle Tipler!Kitaptan:


Psikolojim pinpon topu gibi


İnsan psikolojisinin olumlu ve olumsuz yönlerde, bir pinpon topu hafifliğiyle savrulması ve hatta bunun bir pinpon müsabakasındaki gibi hızlı seyir değiştiriyor olması.


Beyaz yakanın çakalı, geç ağırır şakağı


İşini türlü çakallıklarla başkasına yaptıran, toplantılarda alicengiz oyunları ile göz boyayarak ön plana çıkan ve mesai saati biter bitmez soluğu plaza servisinde alan beyaz yaka plaza çalışanlarının bu sayede daha geç yaşlandığını betimleyen yeni nesil bir atasözüdür. (Her plazada mutlaka üç beş tane bulunur.)


Son kısmet bükücü


İnsanın tam hayırlı bir kısmete kavuşacağını düşünürken, hiç hesapta olmayan bir hemcinsin devreye girip işi bozması ve o kişinin saçını başını yolma fırsatı elde edemeden konunun kapanması.(Tanıtım Bülteninden)


Kapat