Kimlik %25 indirimli Milan Kundera

Kimlik
Milan Kundera

%25 İNDİRİM
65,00 TL
48,75 TL
Temin süresi 8 iş günüdür.
9789750732058
490558
Kimlik
Kimlik
48.75

Milan Kundera, çağdaş dünya edebiyatının yapıtaşlarından biridir. İroniyi ve hüznü kusursuzca harmanladığı romanları ve okuyanların zihninde yeni ufuklar açan denemeleriyle uluslararası üne kavuşan, dünyanın bütün dillerinde milyonlarca okura ulaşan yazar, bir dil ve kurgu ustasıdır.

Kimlik'te, tutkulu, güçlü bir kadın ile duygusal, serseri ruhlu genç sevgilisinin yıpranan, eskiyen aşklarını sorgulamalarına, bir kimlik arayışına tanık oluyoruz. İki insanın kendilerini ve aşkı anlama çabalarının çarpıcı hikâyesi. Birbirlerinin gizli yönlerini keşfetmeye çalışırken giriştikleri küçük oyunun, bir karabasana dönüşme serüveni.

0 Kundera’nın en büyük başarısı ‘kurgu içerisinde vermiş olduğu felsefi ve varoluşsal mesajlarda’ sanırım. • Kimlik, onun olgunluk dönemi eserlerinden. İlk basımı 1997’de yapılıyor. Yine sürgün bir yazar ve yine diğer örnekleri gibi kaliteli bir kalem. • İncelemelere göz gezdirdiğimde çok fazla spoiler olduğunu görmek beni üzdü. Zira eser adım adım çözümleniyor. Eserin son sayfasında yazılan bir noktayı incelemeye ‘spoiler uyarısı sunmadan’ yazmak bir kitapsevere yakışmıyor. Okuyucunun elinden o büyüyü almayalım derim naçizane. • Eserde iki baş kahramanımız var: Chantal ve Jean-Marc. • Eser Stefan Zweig’ın Korku ve Edmond Rostand’ın Cyrano de Bergerac eserlerini andırıyor. • Birbirini seven iki insanın en derinine ekilen şüphe tohumları sonrası yapılanlar ve yapılabilecekler üzerine inşa edilmiş bir kurgu bulacaksınız. • Siz o iki insanı okurken onların iç dünyalarına tanık olup varoluşsal problemlere eğileceksiniz. • Planlanan ‘ufak oyun’ bir kabus gibi mi yoksa rüya gibi mi sonlanacak acaba?
Kapat