Kilitsiz -Bir Sendrom Öyküsü John Scalzi

Kilitsiz -Bir Sendrom Öyküsü
John Scalzi

%35 İNDİRİM
160,00 TL
104,00 TL
Temin süresi 1 iş günüdür.
9786052652251
930944
Kilitsiz -Bir Sendrom Öyküsü
Kilitsiz -Bir Sendrom Öyküsü
104.00

Kilitsiz: Haden Sendromu’nun Sözlü Tarihi, Hugo ödüllü yazar John Scalzi’nin yakın gelecekte geçen bilimkurgu - gizem türündeki Sendrom ve Frontal kitaplarından önce yaşananları ele alıyor, Haden Sendromu’nun tarihine ışık tutuyor.

 

Yakın tarihte, bir virüs tüm dünyayı kasıp kavurmuştur. Çoğu insan hastalığı grip benzeri semptomlarla atlatmayı başarsa da gezegen nüfusunun şanssız yüzde birlik kısmı için hayat sonsuza kadar değişir. Yüz milyonlarca insan “Haden”a dönüşmüş, bilinci açık olduğu hâlde vücudunun kontrolünü tamamen kaybetmiş, hareket edemez duruma gelmiştir. Gezegendeki neredeyse herkes bu soruna bir çözüm aramaktadır.

 

Bu öykü, dünyayı yeniden şekillendiren doktorları, biliminsanlarını, mühendisleri, politikacıları ve kahramanları sahneye çıkarıyor. Tehlikeli bir salgını, buna tedavi bulmak için sarf edilen emeği ve akabinde gelen büyük değişimleri ele alırken insanlığın nihayetinde doğru olanı yapacağına inanan, iyimser bir bakış açısı sunuyor. Üstelik dünyanın en hareketli dönemine bizzat şahitlik edenlerin gözünden anlatılan bir sözlü tarih olma özelliğini taşıyor.

 

Kilitsiz’de son yıllarda yaratılmış en etkileyici bilimkurgu senaryolarından biri ustalıkla kaleme alınmış.” –Publishers Weekly 

 

“John Scalzi, yazdıklarını bambaşka bir seviyeye taşıyor.” –Cory Doctorow

Kapat