Kedi ve Şehir Nick Bradley

Kedi ve Şehir
Nick Bradley

%25 İNDİRİM
118,00 TL
88,50 TL
Temin süresi 8 iş günüdür.
9789750759260
911675
Kedi ve Şehir
Kedi ve Şehir
88.50

Dünyanın en büyük kentlerinden birinde, karanlık arka sokaklarda üç renkli bir kedi dolaşıyor. Evsizlerin, yabancıların, gangsterlerin, münzevilerin hayatlarına hafifçe değip geçen bu kedinin rotası bir genç kızın sırtına işlenen Tokyo dövmesine yansıyor. Kentin haritasında iç içe geçen yaşamlar, kedinin adımlarıyla atılan ilmeklerle birbirine bağlanıyor.

              

Nick Bradley’in ilk romanı olan ve pek çok dile çevrilen Kedi ve Şehir, sahnesi Tokyo olsa da dünyanın bütün metropolleri için geçerli sayılabilecek bir hikâye anlatıyor. Aynı şehirde bir araya gelmiş farklı hikâyelerle örülen, bunlara tanıklık eden kedi kadar çok renkli bir roman.

 

“Kediler, Tokyo, yalnızlık ve kefaret konulu, birbiri içine geçen bu hikâyeleri bir oturuşta okudum. Bu canlı ve yetkin ilk roman için tebrikler Nick Bradley.” 

David Mitchell

 

“Bu son derece etkileyici, incelikli gözlemlere dayalı ilk romanında Nick Bradley ihtişamı, günahı, insanları ve üç renkli kedisiyle Tokyo’nun zengin dokusunu canlandırmak için apayrı görünen iplikleri ustalıkla birbirine dokuyor.”

David Peace

Kapat