Kayıp Bir Kadın Willa Cather

Kayıp Bir Kadın
Willa Cather

%20 İNDİRİM
60,00 TL
48,00 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9786059915472
903951
Kayıp Bir Kadın
Kayıp Bir Kadın
48.00

Scott Fitzgerald henüz genç ve tanınmamış bir yazarken, Pulitzer ödüllü Willa Cather'ın bu romanından ilham alarak Muhteşem Gatsby'i kaleme almış ve Cather'a hayranlığını dile getiren bir mektup yazmıştı. Mektubuna şu satırlarla başladı: “Sizin en büyük hayranınız olarak, birtakım şüpheli kişilerin dikkatinizi celbedeceği üzere, sizden aşırdığım bazı satırların açıklamasını yapmak istiyorum.” Ancak kendi satırlarının Willa Cather'ınki kadar “berrak, güzel veya etkileyici olmadığı”nı belirterek mektubuna devam edecekti.

Genç bir kadın olan Marian Forrester, güzelliği ve nezaketiyle yalnızca kendisinden daha yaşlı olan kocasını değil, bu küçük kasabadaki herkesi büyülemektedir; özellikle de ergenlik çağındaki Neil Herbert'i. Ona hayranlık duyan Neil için Marian Forrester güzellik, zarafet ve erdemliliğin vücut bulmuş halidir.

Ancak kocasının ölümünden sonra, herkesten sakladığı sırrı ortaya çıkan Marian'ın göründüğü gibi biri olmadığı anlaşılır. Artık sevdiği ve kendisini seven herkesi kaybetmeye mahkumdur.

Kapat