Kavuşmak %15 indirimli Gül İrepoğlu

Kavuşmak
Gül İrepoğlu

%20 İNDİRİM
95,00 TL
76,00 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9786051923109
756280
Kavuşmak
Kavuşmak
76.00

Kavuşmak, Mesut Cemil Bey ile ölene kadar ona olan aşkındanvazgeçmeyen Dürdane Hanım'ı eksenine alan, gerçek kişilerdenyola çıksa da kurgusal bir roman.

Genç bir kadın yazar bir huzurevinde kalmakta olan DürdaneHanım'ın ziyaretine gider. Dürdane Hanım ömrünün sondemlerinde, yazardan hayat hikâyesini yazmasını ister.

Dürdane Hanım 1940'ların sonunda konservatuarın seramikbölümüne girdiğinde, Türk musikisi bölümünde ders veren MesutCemil Bey'le tanışır. Çocukluğunun radyo günlerinden sesineaşina ve hayran olduğu Mesut Cemil'in de derslerine girmeyebaşlar. İleride kendisi de konservatuarda halk müziği hocasıolacaktır. Aralarında çok yaş farkı olmasına ve Mesut Cemil Bey'inde evli olmasına rağmen genç Dürdane hocasına âşık olur.Bu “kavuşma”sız aşkı romanlaştıran kadın yazar ise, geçmişteyaşanmış ya da yaşanamamış bu hikâyenin içine girdikçe, kendi“kavuşma”sız aşkını hatırlar.

Gül İrepoğlu, Kavuşmak ile sanki gizli kalmış bir müzik kutusunuaçıyor, içinden rengârenk müzikler taşan. İki ayrı zaman dilimindeyaşanan, pürüzsüz olmasa da görkemli iki aşkı birden anlatıyor.

Kapat