Karanlık Kız %20 indirimli Elena Ferrante

Karanlık Kız
Elena Ferrante

%20 İNDİRİM
49,00 TL
39,20 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9786051851099
662056
Karanlık Kız
Karanlık Kız
39.20

İngiliz edebiyatı öğretmeni Leda, yıllar yılı kendini işine ve iki kızına vermiş orta yaşlarda dul bir kadındır. Kızları büyüyüp babalarının yanına,
Kanada'ya gitmesiyle yalnızlaşacağını düşünür. Ancak beklenmedik bir şekilde özgürleşme, hafiflemehissedince, bundan güç alarak uzun bir yaz tatili planlar. İtalya'nın güneyinde bir kıyı kasabasına gidecek,orada hem dinlenecek hem de çalışmalarını tamamlayacaktır.
Gelgelelim saatlerce güneşlenmek, yüzmek, okumakla huzurlu bir şekilde geçen günleranbean yükselen bir tedirginlik hissiyle gölgelenir.
Kumsaldaki bir aile, basit bir rastlantıyla hayatına girip günlük rutinini bozunca, Leda'nın dengesi büsbütün altüst olur. Ne de olsa zihninden kovduğu gerçekler vardır; şimdi düzenli ve durağan hayat sürse de, yakın geçmişte, bir anne ve bir eş olarak geleneklere karşı gelmiş, kendiyle birlikte en yakınlarının hayatında da derin izler bırakacak şeyler yapmıştır.

Elena Ferrante'nin başyapıtı dört ciltlik “Napoli Romanları”nın
adeta çıkış noktası olan bu kısa roman, yazarın ele aldığı belli başlı
temaları tam anlamıyla kristalleştiriyor. Karanlık Kız aile kurumunun
kısıtlı dünyasını, –bir kadın olarak– özgürlük için ödenen bedelleri
ve tutkuları, hüsranları, travmaları anlatıyor...

“Karanlık Kız müthiş bir başarı... İncelikli ama cüretkâr, ayrıntılı ve uçucu: kesik yarası gibi can yakıyor ama bir yandan da merhem oluyor.”
Le Repubblica

Kapat