Kara Leopar Kızıl Kurt Marlon James

Kara Leopar Kızıl Kurt
Kara Yıldız Üçlemesi 1
Marlon James

%20 İNDİRİM
379,00 TL
303,20 TL
Tükendi
9786254101366
897476
Kara Leopar Kızıl Kurt
Kara Leopar Kızıl Kurt Kara Yıldız Üçlemesi 1
303.20

Yetişkin okurlar içindir.)

Kara Leopar’ı takip et, 
seni kendine götürecek. 

Avcılık becerileriyle ünlü bir İzci vardır. “Sağlam burnu var,” derler onun için. Bu İzci sadece tek başına çalışma kuralı koymuştur kendine, ancak üç yıl önce ortadan kaybolan bir oğlan çocuğunun bulunması için bu prensibini bir kenara bırakır ve başka bir arama ekibiyle birlikte yola düşer. Fakat grubun işleyişi biraz sıkıntılıdır ve aralarında, Leopar adıyla bilinen ve biçim değiştirebilen insan-hayvan gibi alışılmadık yaratıklar da vardır. 

İzci bir antik kentten diğerine, balta girmemiş ormanlardan derin nehirlere kadar oğlanın kokusunun izini sürerken grup bir yandan da onları yok etmek isteyen korkunç yaratıklarla mücadele etmeye başlar. Ayakta kalma savaşı veren İzci’nin zihni cevap bulması güç sorularla doludur. Gerçekte kimdir bu aradıkları çocuk? Bunca yıl nereye kaybolmuştur? Neden bir sürü insan İzci’nin onu bulmasının önüne geçmek istemektedir? Ve belki de en önemlisi, yalan söyleyen kimdir, doğru söyleyen kim? 

Marlon James, Afrika tarihi ve mitolojisi ile kendi zengin hayal gücünden beslenerek daha önce okumadığınız türde bir romana imza atmış. Yazın kategorilerine meydan okuyan ve unutulmaz karakterlerle dolu olan Kara Leopar Kızıl Kurt hem hakikatin temelini ve iktidarın sınırlarını sorgulayan hem de bunları anlamaya neden ihtiyaç duyduğumuzu anlatan şaşırtıcı ve güçlü bir eser. 


 TIME dergisi, Tüm Zamanların En İyi 100 Fantastik Romanı’ndan biri 
L.A. Times Ray Bradbury Ödülü kazananı 
National Book Award 2019 finalisti 
The Wall Street Journal, NPR, GQ, Vogue ve The Washington Post’a göre 2019’un En İyi Romanı


“Büyük şeyler vadeden üçlemenin ilk kitabı, Afrika’nın fabl tadında yeniden kurgulanmış bir versiyonu gibi ve Tolkien’dan, George R. R. Martin’den ve Kara Panter çizgi romanından çağrışımlara sahip ancak tüm bu benzerliklere rağmen de son derece orijinal. Romanın dili çok güçlü ve hayal gücü de insanı çepeçevre sarıyor. Marlon James kesinlikle okumanız gereken bir yazar.”
Salman Rushdie

“Okuyana kadar fark etmemiştim, ama böyle bir romanın eksikliğini çekiyormuşum. Tolkien’ın yazdıklarını hatırlatır şekilde, tehlikeli ve halüsinojenik bir eski Afrika fantezisi… Angela Carter’ınki kadar güçlü bir anlatım, Gene Wolf’unki kadar derinlikli bir kurgu ve Robert E. Howard’ınki kadar kanlı bir macera… Tüm bunların hepsi Marlon James’te. Bu roman eski hissiyatı veriyor ama bir yandan da her şeyiyle yepyeni. Serinin ikinci kitabını merakla bekliyorum.”
Neil Gaiman

“Mucize… Charles R. Saunders’ın serilerinin destansı fantezilere yeni kapı araladığını, N. K. Jemisin’ın Inheritance üçlemesinin de eşiğin birkaç adım ötesine geçtiğini söyleyebiliriz. Fakat Marlon James’in romanı kapıyı alıp yerinden tamamen sökmüş gibi görünüyor…”
Tor

“Bu roman ateşlenip rüyalar görüyormuşsunuz gibi başlıyor ve politik alt metni olan ölümcül masallarla sürüp gidiyor. Kara Leopar Kızıl Kurt hikâye anlatıcılığının zirvesi gibi. Okuduğunuzda sizi de zirvenin manzarasıyla tanıştırıyor.”
Louise Erdrich

“Kara Leopar Kızıl Kurt içinde bulunduğu kategorinin tanımlarına meydan okuyan bir roman. Çatışmaların olduğu sahnelerde çizgi romanların zekâ dolu detayları var. Bir yandan da esinlendiği söylenebilecek eserlerin tam tersi etkiler yaratıyor. James’in fantastik bir seri yazdığını ilk duyduğumda Booker Ödülü’yle zirveye ulaştıktan sonra çok daha basit bir çoksatan yazacağını düşünmüştüm, oysa bunun yerine labirent gibi kurguya sahip bir Afrika fantezisi yaratmış.”
The New Yorker

“Marlon James’in deliliğin sınırındaki hayal dünyasına kapılsanız da aslında gerçeklerden kopmuyorsunuz. Afrika mitolojisi ve folkloruna dayanan Kara Leopar Kızıl Kurt daha önce okuduklarınıza benzemeyen yaratıklarla ve krallıklarla dolu… Bu kesinlikle devrim niteliğinde bir kitap.”
Entertainment Weekly

“Binlerce yıllık destanların yanında yer açın… Marlon James yepyeni bir krallık var etmiş. Üçlemenin ilk kitabı olan Kara Leopar Kızıl Kurt zamanın sınırlarını esnetiyor ve James en az Batı mitolojileri kadar canlı, karmaşık ve etkileyici olan Afrika mitlerinden güç alıyor. Bu destandan sağ çıkarsanız okuduklarınızı bir daha asla unutamayacaksınız!”
Washington Post

“Kara Leopar Kızıl Kurt son derece müstehcen (ya da itiraf etmek gerekirse yer yer rahatsız edici), şiirsel, dokunaklı, şiddet dolu, komik, karmaşık, gizemli ve tüm dikkatinizi tamamen kendi üzerinde isteyen bir kitap. İlginize kesinlikle değiyor ve karşınıza yepyeni bir dünya açıyor.”
LA Times

“Aksiyonla dolu, okuyucuyu kalbinden vuruyor. Marvel evreni çizgi romanlarının edebiyattaki karşılığı olabilecek, eski filmlere ve güncel televizyon dizilerine, mitlere ve klasik çizgi romanlara göndermelerle dolu olan bu kitap sıra dışı diliyle ve enerjisiyle yepyeni bir çalışmaya dönüşmüş.”
Michiko Kakutani, The New York Times

“Bu kadar kanlı, ağzı bozuk, açık saçık ve akıl almaz detaylarla dolu bir fantastik kitaba daha rastlamamışsınızdır. Üçlemenin ilk parçası olan Kara Leopar Kızıl Kurt kendi kategorisindeki pek çok serinin katbekat fazlası bir hayal gücüyle dolu.” 
The Wall Street Journal, 2019’un En İyi Kitapları

“Marlon James sansasyonel bir performans sergilemekten asla çekinmeyen, yarattığı karakterlerin içine girebilmek için dili ağdalı, kışkırtıcı ve ihtişamlı bir şekilde kullanmayı tercih eden bir yazar. Bu kitapta da Yedi Cinayetin Kısa Tarihçesi’nde olduğu gibi çok sayıda karakter kullanmış ve biçim değiştiren yaratıkları, ruhları ve devleri de unutmamış. Ayrıca kitap boyunca yolunuzu bulacağınız haritalar da var. Fakat yolunuzu bulurken bir yandan da böylesi bir kurguda kendinizi kaybedeceğinizi söylemeliyim.”
The New York Times

“Fantastik kurguya büyük bir doz adrenalin eklenmiş.”
Newsday

“Marlon James’in bir fantastik yazın delisi olduğu biliniyor. Onun yeni üçlemesi de kesinlikle George R. R. Martin, J. R. R. Tolkien ve J.K. Rowling gibi yazarların hayranlarına hitap ediyor. Özellikle James’in bir önceki romanı Yedi Cinayetin Kısa Tarihçesi’ni okuyup beğendiyseniz Kara Leopar Kızıl Kurt da size en az onun kadar büyük bir keyif verecek.”
Huffington Post

“Şeytanlar, cadılar, devler, biçim değiştiren yaratıklar, büyülü ormanlar ve sihirli geçitler… Bu kitap en kötü kâbuslarınızla dolup taşıyor. Korkutucu, sinirleri ve hisleri zorlayıcı ve akıllarda yer tutuyor.”
Vogue

“Cadıların, ruhların ve kalelerin olduğu, karanlık çağları akla getiren fantastik bir Afrika kurgulamış Marlon James. Fantastik yazın türü çoğunlukla Avrupa mitolojilerine dayanır ancak bu türe artık yeni bir soluk kazandırıldı.” 
Wall Street Journal

“Kapsamlı bir anlatımı olan, epik fantezi romanı... Mitolojik, fantastik ve (Afrika) tarihî öğelerin harmanlanmasıyla duyusal, ruhsal bir yapıt ortaya çıkmış.” 
Esquire

“En iyi fantastik kurgu, en iyi kurmaca roman, en iyi sanat dönemi gibi; Kara Leopar Kızıl Kurt olağanüstü bir eser.” 
Boston Globe

“Kara Leopar Kızıl Kurt, fantastik roman türünü önümüzdeki seneleri de etkileyecek şekilde yeni baştan tanımlayacak.” 
Houston Chronicle

“Gelecek fantastik kurgular için öncü niteliği taşıyor.” 
Minneapolis Star Tribune

“Sadık bir okur kitlesini besleyen sürükleyici bir destan; ilham verici bir hikâye anlatımına etkileyici bir örnek teşkil ediyor.”
San Francisco Chronicle

“Belki de başka hiçbir çağdaş kurgu yazarı (bir evren yaratırken görselliğin yanı sıra kokuları ve sesleri de ustalıkla harmanlayan) Marlon James kadar risk alıp bu denli kışkırtıcı, duyumsal betimlemelerden faydalanmamıştır.”
Interview Magazine

“James'in hikâyesini orijinal kılan unsur; tarihten ve halk masallarından ilham alarak ortaya çıkardığı özgün mitolojinin yanı sıra, betimleyici ve güçlü bir dille okurda uyandırdığı merak duygusudur. Michael B. Jordan bu etkileyici anlatının film hakları için çoktan konuşmalara başladı, o yüzden yakında beyaz perdede görmeye hazır olun.”
The Guardian 

“James duyumsal, eşsiz bir biçimde aktardığı yazımı ve kapsamlı, keskin detaylı anlatısıyla okuru âdeta büyüleyerek etkisi altına alıyor. Fantastik edebiyatın önemli bir alt dalına çok kültürlü, taze bir bakış açısı getirmekle kalmıyor, aynı zamanda türün psikolojik ve metafizik olanaklarını da genişletiyor. Bu ilk kitap böyle bir etki bırakabiliyorsa eğer, üçlemenin tamamı George R.R. Martin'in eseri Buz ve Ateşin Şarkısı, Taht Oyunları’na uyarlandığından beri en çok konuşulan ve etkisi en çok hissedilen epik eserlerden biri olabilir.”
Kirkus Reviews

“Yenilikçi, modern bir fantastik edebiyat klasiği.” 
Financial Times

“Karmaşık, şiirsel, dokunaklı ve inanılmaz derecede sürükleyici... Bu yeni kitap, James'i yeni bir edebiyat yıldızları galaksisine itecek.”
Observer

“Bu esere özgün demek yetersiz kalır… James, hayal gücü kazanına tüm o Afrika kültürlerini, mitolojilerini, dinlerini, tarihlerini, dünya görüşlerini ve topografyalarını katarak âdeta büyüleyici bir eser ortaya çıkarmış.” 
New Statesman

“Tüm samimiyetimle söyleyebilirim ki devam kitabını okumak için sabırsızlanıyorum.” 
Spectator

“Marlon James neredeyse ürkütücü derecede yetenekli... Bu eseri tamamıyla özgün olmakla birlikte, tüm önemli edebî atalarına bağlılığını koruyor. 21. yüzyıl için arketipik bir destan.” 
Forbes

“Kara Leopar Kızıl Kurt fantastik kurguda beklenen müthiş bir serinin habercisi ve de James’in, döneminin en büyük hikâye anlatıcılarından biri olduğunun kanıtı.”
BookPage

“Kara Leopar Kızıl Kurt... Marlon James'in yaşayan en yetenekli yazarlardan biri olduğunun kanıtı.”
Literary Hub

 • Açıklama
  • Yetişkin okurlar içindir.)

   Kara Leopar’ı takip et, 
   seni kendine götürecek. 

   Avcılık becerileriyle ünlü bir İzci vardır. “Sağlam burnu var,” derler onun için. Bu İzci sadece tek başına çalışma kuralı koymuştur kendine, ancak üç yıl önce ortadan kaybolan bir oğlan çocuğunun bulunması için bu prensibini bir kenara bırakır ve başka bir arama ekibiyle birlikte yola düşer. Fakat grubun işleyişi biraz sıkıntılıdır ve aralarında, Leopar adıyla bilinen ve biçim değiştirebilen insan-hayvan gibi alışılmadık yaratıklar da vardır. 

   İzci bir antik kentten diğerine, balta girmemiş ormanlardan derin nehirlere kadar oğlanın kokusunun izini sürerken grup bir yandan da onları yok etmek isteyen korkunç yaratıklarla mücadele etmeye başlar. Ayakta kalma savaşı veren İzci’nin zihni cevap bulması güç sorularla doludur. Gerçekte kimdir bu aradıkları çocuk? Bunca yıl nereye kaybolmuştur? Neden bir sürü insan İzci’nin onu bulmasının önüne geçmek istemektedir? Ve belki de en önemlisi, yalan söyleyen kimdir, doğru söyleyen kim? 

   Marlon James, Afrika tarihi ve mitolojisi ile kendi zengin hayal gücünden beslenerek daha önce okumadığınız türde bir romana imza atmış. Yazın kategorilerine meydan okuyan ve unutulmaz karakterlerle dolu olan Kara Leopar Kızıl Kurt hem hakikatin temelini ve iktidarın sınırlarını sorgulayan hem de bunları anlamaya neden ihtiyaç duyduğumuzu anlatan şaşırtıcı ve güçlü bir eser. 


    TIME dergisi, Tüm Zamanların En İyi 100 Fantastik Romanı’ndan biri 
   L.A. Times Ray Bradbury Ödülü kazananı 
   National Book Award 2019 finalisti 
   The Wall Street Journal, NPR, GQ, Vogue ve The Washington Post’a göre 2019’un En İyi Romanı


   “Büyük şeyler vadeden üçlemenin ilk kitabı, Afrika’nın fabl tadında yeniden kurgulanmış bir versiyonu gibi ve Tolkien’dan, George R. R. Martin’den ve Kara Panter çizgi romanından çağrışımlara sahip ancak tüm bu benzerliklere rağmen de son derece orijinal. Romanın dili çok güçlü ve hayal gücü de insanı çepeçevre sarıyor. Marlon James kesinlikle okumanız gereken bir yazar.”
   Salman Rushdie

   “Okuyana kadar fark etmemiştim, ama böyle bir romanın eksikliğini çekiyormuşum. Tolkien’ın yazdıklarını hatırlatır şekilde, tehlikeli ve halüsinojenik bir eski Afrika fantezisi… Angela Carter’ınki kadar güçlü bir anlatım, Gene Wolf’unki kadar derinlikli bir kurgu ve Robert E. Howard’ınki kadar kanlı bir macera… Tüm bunların hepsi Marlon James’te. Bu roman eski hissiyatı veriyor ama bir yandan da her şeyiyle yepyeni. Serinin ikinci kitabını merakla bekliyorum.”
   Neil Gaiman

   “Mucize… Charles R. Saunders’ın serilerinin destansı fantezilere yeni kapı araladığını, N. K. Jemisin’ın Inheritance üçlemesinin de eşiğin birkaç adım ötesine geçtiğini söyleyebiliriz. Fakat Marlon James’in romanı kapıyı alıp yerinden tamamen sökmüş gibi görünüyor…”
   Tor

   “Bu roman ateşlenip rüyalar görüyormuşsunuz gibi başlıyor ve politik alt metni olan ölümcül masallarla sürüp gidiyor. Kara Leopar Kızıl Kurt hikâye anlatıcılığının zirvesi gibi. Okuduğunuzda sizi de zirvenin manzarasıyla tanıştırıyor.”
   Louise Erdrich

   “Kara Leopar Kızıl Kurt içinde bulunduğu kategorinin tanımlarına meydan okuyan bir roman. Çatışmaların olduğu sahnelerde çizgi romanların zekâ dolu detayları var. Bir yandan da esinlendiği söylenebilecek eserlerin tam tersi etkiler yaratıyor. James’in fantastik bir seri yazdığını ilk duyduğumda Booker Ödülü’yle zirveye ulaştıktan sonra çok daha basit bir çoksatan yazacağını düşünmüştüm, oysa bunun yerine labirent gibi kurguya sahip bir Afrika fantezisi yaratmış.”
   The New Yorker

   “Marlon James’in deliliğin sınırındaki hayal dünyasına kapılsanız da aslında gerçeklerden kopmuyorsunuz. Afrika mitolojisi ve folkloruna dayanan Kara Leopar Kızıl Kurt daha önce okuduklarınıza benzemeyen yaratıklarla ve krallıklarla dolu… Bu kesinlikle devrim niteliğinde bir kitap.”
   Entertainment Weekly

   “Binlerce yıllık destanların yanında yer açın… Marlon James yepyeni bir krallık var etmiş. Üçlemenin ilk kitabı olan Kara Leopar Kızıl Kurt zamanın sınırlarını esnetiyor ve James en az Batı mitolojileri kadar canlı, karmaşık ve etkileyici olan Afrika mitlerinden güç alıyor. Bu destandan sağ çıkarsanız okuduklarınızı bir daha asla unutamayacaksınız!”
   Washington Post

   “Kara Leopar Kızıl Kurt son derece müstehcen (ya da itiraf etmek gerekirse yer yer rahatsız edici), şiirsel, dokunaklı, şiddet dolu, komik, karmaşık, gizemli ve tüm dikkatinizi tamamen kendi üzerinde isteyen bir kitap. İlginize kesinlikle değiyor ve karşınıza yepyeni bir dünya açıyor.”
   LA Times

   “Aksiyonla dolu, okuyucuyu kalbinden vuruyor. Marvel evreni çizgi romanlarının edebiyattaki karşılığı olabilecek, eski filmlere ve güncel televizyon dizilerine, mitlere ve klasik çizgi romanlara göndermelerle dolu olan bu kitap sıra dışı diliyle ve enerjisiyle yepyeni bir çalışmaya dönüşmüş.”
   Michiko Kakutani, The New York Times

   “Bu kadar kanlı, ağzı bozuk, açık saçık ve akıl almaz detaylarla dolu bir fantastik kitaba daha rastlamamışsınızdır. Üçlemenin ilk parçası olan Kara Leopar Kızıl Kurt kendi kategorisindeki pek çok serinin katbekat fazlası bir hayal gücüyle dolu.” 
   The Wall Street Journal, 2019’un En İyi Kitapları

   “Marlon James sansasyonel bir performans sergilemekten asla çekinmeyen, yarattığı karakterlerin içine girebilmek için dili ağdalı, kışkırtıcı ve ihtişamlı bir şekilde kullanmayı tercih eden bir yazar. Bu kitapta da Yedi Cinayetin Kısa Tarihçesi’nde olduğu gibi çok sayıda karakter kullanmış ve biçim değiştiren yaratıkları, ruhları ve devleri de unutmamış. Ayrıca kitap boyunca yolunuzu bulacağınız haritalar da var. Fakat yolunuzu bulurken bir yandan da böylesi bir kurguda kendinizi kaybedeceğinizi söylemeliyim.”
   The New York Times

   “Fantastik kurguya büyük bir doz adrenalin eklenmiş.”
   Newsday

   “Marlon James’in bir fantastik yazın delisi olduğu biliniyor. Onun yeni üçlemesi de kesinlikle George R. R. Martin, J. R. R. Tolkien ve J.K. Rowling gibi yazarların hayranlarına hitap ediyor. Özellikle James’in bir önceki romanı Yedi Cinayetin Kısa Tarihçesi’ni okuyup beğendiyseniz Kara Leopar Kızıl Kurt da size en az onun kadar büyük bir keyif verecek.”
   Huffington Post

   “Şeytanlar, cadılar, devler, biçim değiştiren yaratıklar, büyülü ormanlar ve sihirli geçitler… Bu kitap en kötü kâbuslarınızla dolup taşıyor. Korkutucu, sinirleri ve hisleri zorlayıcı ve akıllarda yer tutuyor.”
   Vogue

   “Cadıların, ruhların ve kalelerin olduğu, karanlık çağları akla getiren fantastik bir Afrika kurgulamış Marlon James. Fantastik yazın türü çoğunlukla Avrupa mitolojilerine dayanır ancak bu türe artık yeni bir soluk kazandırıldı.” 
   Wall Street Journal

   “Kapsamlı bir anlatımı olan, epik fantezi romanı... Mitolojik, fantastik ve (Afrika) tarihî öğelerin harmanlanmasıyla duyusal, ruhsal bir yapıt ortaya çıkmış.” 
   Esquire

   “En iyi fantastik kurgu, en iyi kurmaca roman, en iyi sanat dönemi gibi; Kara Leopar Kızıl Kurt olağanüstü bir eser.” 
   Boston Globe

   “Kara Leopar Kızıl Kurt, fantastik roman türünü önümüzdeki seneleri de etkileyecek şekilde yeni baştan tanımlayacak.” 
   Houston Chronicle

   “Gelecek fantastik kurgular için öncü niteliği taşıyor.” 
   Minneapolis Star Tribune

   “Sadık bir okur kitlesini besleyen sürükleyici bir destan; ilham verici bir hikâye anlatımına etkileyici bir örnek teşkil ediyor.”
   San Francisco Chronicle

   “Belki de başka hiçbir çağdaş kurgu yazarı (bir evren yaratırken görselliğin yanı sıra kokuları ve sesleri de ustalıkla harmanlayan) Marlon James kadar risk alıp bu denli kışkırtıcı, duyumsal betimlemelerden faydalanmamıştır.”
   Interview Magazine

   “James'in hikâyesini orijinal kılan unsur; tarihten ve halk masallarından ilham alarak ortaya çıkardığı özgün mitolojinin yanı sıra, betimleyici ve güçlü bir dille okurda uyandırdığı merak duygusudur. Michael B. Jordan bu etkileyici anlatının film hakları için çoktan konuşmalara başladı, o yüzden yakında beyaz perdede görmeye hazır olun.”
   The Guardian 

   “James duyumsal, eşsiz bir biçimde aktardığı yazımı ve kapsamlı, keskin detaylı anlatısıyla okuru âdeta büyüleyerek etkisi altına alıyor. Fantastik edebiyatın önemli bir alt dalına çok kültürlü, taze bir bakış açısı getirmekle kalmıyor, aynı zamanda türün psikolojik ve metafizik olanaklarını da genişletiyor. Bu ilk kitap böyle bir etki bırakabiliyorsa eğer, üçlemenin tamamı George R.R. Martin'in eseri Buz ve Ateşin Şarkısı, Taht Oyunları’na uyarlandığından beri en çok konuşulan ve etkisi en çok hissedilen epik eserlerden biri olabilir.”
   Kirkus Reviews

   “Yenilikçi, modern bir fantastik edebiyat klasiği.” 
   Financial Times

   “Karmaşık, şiirsel, dokunaklı ve inanılmaz derecede sürükleyici... Bu yeni kitap, James'i yeni bir edebiyat yıldızları galaksisine itecek.”
   Observer

   “Bu esere özgün demek yetersiz kalır… James, hayal gücü kazanına tüm o Afrika kültürlerini, mitolojilerini, dinlerini, tarihlerini, dünya görüşlerini ve topografyalarını katarak âdeta büyüleyici bir eser ortaya çıkarmış.” 
   New Statesman

   “Tüm samimiyetimle söyleyebilirim ki devam kitabını okumak için sabırsızlanıyorum.” 
   Spectator

   “Marlon James neredeyse ürkütücü derecede yetenekli... Bu eseri tamamıyla özgün olmakla birlikte, tüm önemli edebî atalarına bağlılığını koruyor. 21. yüzyıl için arketipik bir destan.” 
   Forbes

   “Kara Leopar Kızıl Kurt fantastik kurguda beklenen müthiş bir serinin habercisi ve de James’in, döneminin en büyük hikâye anlatıcılarından biri olduğunun kanıtı.”
   BookPage

   “Kara Leopar Kızıl Kurt... Marlon James'in yaşayan en yetenekli yazarlardan biri olduğunun kanıtı.”
   Literary Hub

   Stok Kodu
   :
   9786254101366
   Boyut
   :
   13,5 x 21 cm
   Sayfa Sayısı
   :
   768
   Basım Yeri
   :
   İSTANBUL
   Çeviren
   :
   Semih Süren
   Kapak Türü
   :
   Karton kapak
   Kağıt Türü
   :
   2. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
 • Taksit Seçenekleri
  • Axess Kartlar
   Taksit Sayısı
   Taksit tutarı
   Genel Toplam
   Tek Çekim
   303,20   
   303,20   
   2
   151,60   
   303,20   
   3
   101,07   
   303,20   
   4
   82,36   
   329,46   
   5
   66,95   
   334,73   
   6
   56,78   
   340,71   
   7
   49,60   
   347,22   
   8
   44,33   
   354,62   
   9
   39,92   
   359,26   
   10
   36,85   
   368,54   
   11
   33,90   
   372,91   
   12
   31,46   
   377,48   
   Finansbank Kartları
   Taksit Sayısı
   Taksit tutarı
   Genel Toplam
   Tek Çekim
   303,20   
   303,20   
   2
   151,60   
   303,20   
   3
   101,07   
   303,20   
   4
   82,36   
   329,46   
   5
   66,95   
   334,73   
   6
   56,78   
   340,71   
   7
   49,60   
   347,22   
   8
   44,33   
   354,62   
   9
   39,92   
   359,26   
   10
   36,85   
   368,54   
   11
   33,90   
   372,91   
   12
   31,46   
   377,48   
   Garanti Bankası
   Taksit Sayısı
   Taksit tutarı
   Genel Toplam
   Tek Çekim
   303,20   
   303,20   
   2
   151,60   
   303,20   
   3
   101,07   
   303,20   
   4
   82,36   
   329,46   
   5
   66,95   
   334,73   
   6
   56,78   
   340,71   
   7
   49,60   
   347,22   
   8
   44,33   
   354,62   
   9
   39,92   
   359,26   
   10
   36,85   
   368,54   
   11
   33,90   
   372,91   
   12
   31,46   
   377,48   
   Maximum Kartlar
   Taksit Sayısı
   Taksit tutarı
   Genel Toplam
   Tek Çekim
   303,20   
   303,20   
   2
   151,60   
   303,20   
   3
   101,07   
   303,20   
   4
   82,36   
   329,46   
   5
   66,95   
   334,73   
   6
   56,78   
   340,71   
   7
   49,60   
   347,22   
   8
   44,33   
   354,62   
   9
   39,92   
   359,26   
   10
   36,85   
   368,54   
   11
   33,90   
   372,91   
   12
   31,46   
   377,48   
   World Kartlar
   Taksit Sayısı
   Taksit tutarı
   Genel Toplam
   Tek Çekim
   303,20   
   303,20   
   2
   151,60   
   303,20   
   3
   101,07   
   303,20   
   4
   82,36   
   329,46   
   5
   66,95   
   334,73   
   6
   56,78   
   340,71   
   7
   49,60   
   347,22   
   8
   44,33   
   354,62   
   9
   39,92   
   359,26   
   10
   36,85   
   368,54   
   11
   33,90   
   372,91   
   12
   31,46   
   377,48   
   Paraf Kartlar
   Taksit Sayısı
   Taksit tutarı
   Genel Toplam
   Tek Çekim
   303,20   
   303,20   
   2
   151,60   
   303,20   
   3
   101,07   
   303,20   
   4
   82,36   
   329,46   
   5
   66,95   
   334,73   
   6
   56,78   
   340,71   
   7
   49,60   
   347,22   
   8
   44,33   
   354,62   
   9
   39,92   
   359,26   
   10
   36,85   
   368,54   
   11
   33,90   
   372,91   
   12
   31,46   
   377,48   
   Diğer Kartlar
   Taksit Sayısı
   Taksit tutarı
   Genel Toplam
   Tek Çekim
   303,20   
   303,20   
   2
   151,60   
   303,20   
   3
   101,07   
   303,20   
   4
   82,36   
   329,46   
   5
   66,95   
   334,73   
   6
   56,78   
   340,71   
   7
   49,60   
   347,22   
   8
   44,33   
   354,62   
   9
   39,92   
   359,26   
   10
   36,85   
   368,54   
   11
   33,90   
   372,91   
   12
   31,46   
   377,48   
 • Yazarın Diğer Kitapları
 • Yayınevinin diğer kitapları
Kapat