Şeyh Hacı Fevzi Efendi %25 indirimli Kadir Aşcı

Şeyh Hacı Fevzi Efendi
1861 - 1923
Kadir Aşcı

40,00 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9786055291914
719420
Şeyh Hacı Fevzi Efendi
Şeyh Hacı Fevzi Efendi 1861 - 1923
Kutup Yıldızı Yayınları
40.00

Şeyh Hacı Fevzi Efendi Erzincan'ın yetiştirdiği pek kıymetli bir tasavvuf ve devlet adamı, Hazret-i Peygamber neslinden gelen bir Seyyid ve Erzincan'da meskûn olan Terzi Baba Dergâhı'nın “son” postnişinidir. Erzurum ve Sivas Kongrelerinde saygınlığından hep en mühim vazifeleri deruhte etmiş ve Heyet-i Temsiliyye'ye de seçilmiştir. İstiklal Madalyası sahibi olan Hacı Fevzi Efendi, Erzincan'ın Birinci Dönem Bağımsız Milletvekili'dir.

Çalışmamızda Hacı Fevzi Efendi ile alakalı kapsamlı bir araştırma yapmaya gayret edildi. Osmanlı - Cumhuriyet arşivlerinden toparlanan belgeler, tarihi kaynaklardan hatıratlardan edinilen bilgi belge ve malumatlar Şeyh Efendi'nin akrabalarından tedarik edilen çok kıymetli fotoğraf, belge ve dokümanlarla harmanlandı. Sonuçta “Şeyh Hacı Fevzi Efendi” adını taşıyan bir biyografi kitabı ortaya çıktı.

Şeyh Fevzi Efendi ile ilgili bu özel fotoğraf ve belgeler “ilk kez” yayınlanmaktadır.

Eser okunduğunda; hem tasavvufun ruhu dinlendiren mistik havası teneffüs edilecek, buna mukabil aynı zamanda son devir Osmanlı ve Milli Mücâdele Tarihi'nin bazı sayfalarında da dolaşılacaktır.

Kapat