Garp’a Göre Dünya John Irving

Garp’a Göre Dünya
John Irving

%35 İNDİRİM
220,00 TL
143,00 TL
Temin süresi 1 iş günüdür.
9786052651131
912444
Garp’a Göre Dünya
Garp’a Göre Dünya
143.00

Ulusal Kitap Ödülü Kazananı

 

Her romanını nasıl sona ereceğini tamamen bilerek yazdığını pek çok röportajında belirten John Irving aynı zamanda bir güreşçi ve Akademi Ödülü kazanmış bir senarist. Otuzdan fazla dilde, kırktan fazla ülkede yayımlanan eserlerinin satış rakamları milyonları aşan Irving yazdıklarında kendi hayatından öğeleri kullanmasıyla da biliniyor. 1980 yılı Ulusal Kitap Ödülü’nü kazanan Garp’a Göre Dünya ise Irving’i sadece ülkesine değil, dünyaya tanıtan o roman.

 

Hemşire Jenny Fields evlenmemeye karar verir ama bu, anne olmasının önünde bir engel değildir elbette. Jenny yıllar içinde kadın hakları hareketinin bir simgesine dönüşür, eğitiminin her yönüyle ilgilendiği oğlu Garp ise önce güreşçiliği dener, sonra da âşık olduğu kadını etkilemek için yazar olmayı aklına koyar. Bu anne ile oğlu sıradan bir hayat yaşamayacaklardır.

 

John Irving’den Garp’a Göre Dünya macerası, komedisi ve feminizmiyle önemli bir klasik, ince ince örülmüş hikâyesiyle “deli ve kederli” bir roman.

 

“Öyle sürükleyici bir toplumsal trajikomedi ki Madde 22’nin aileye dair bir devam kitabı sanki.” –The Observer

 

“Irving eveleyip gevelemiyor, lafın etrafından dolanmıyor; doğrudan karşısına çıkıyor kutsalın ve onu hemen yerle bir ediyor.” Stephen King

Kapat