Bir İş Adamının Hatıraları John D. Rockefeller

Bir İş Adamının Hatıraları
John D. Rockefeller

%30 İNDİRİM
79,50 TL
55,65 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9786256438231
913063
Bir İş Adamının Hatıraları
Bir İş Adamının Hatıraları
55.65

Bir İş Adamının Hatıraları

ABD’nin ve belki de modern dünya tarihinin en zengin iş insanı; 
19. yüzyılın ikinci yarısında kurduğu Standard Oil şirketi ile yarattığı petrol tekeli, ülkesi ABD için bir tehdit haline gelen John D. Rockefeller
Ve aile hayatı ile iş dünyasından bilgiler aktaran, yazdığı tek kitabı: “Bir İş Adamının Hatıraları,” ilk kez Türkçede!

Tarihin en ilgi çekici figürlerinden biri olan John D. Rockefeller’ın (1839 - 1937) yazdığı bu kitap, gerçek bir kapalı kutu olan ve hayatı boyunca çok çalışmak ve hayırseverlik yapmak dışında uğraşı olmamış bir iş insanının tek eseridir. Tahminen bu eseri yazma amacı da, 1900’lerin başında kendisine karşı başlatılan “ulusal savaş” içinde üç - beş cümle kurma çabasıdır.

ABD Başkanı Theodore Roosevelt’in doğrudan tekellere açtığı mücadelede en büyük tröst olan Standard Oil, medya ve siyasetin tüm oklarını üzerine çektiği için, Rockefeller kendini bir miktar açıklama ihtiyacı hissedecek ki, kısa yazılar şeklinde başlayan ve günün sonunda bir kitap haline gelen bu eseri (Random Reminiscence of Men and Events) hayata geçirmiştir. Dönem içinde çokça tartışmaya konu olan bu eser, elbet bir iş insanının hayatına dair özel notlar içerirken iş dünyasına dair önemli ipuçları da sunmaktadır.

Hayatının ve servetinin önemli bir bölümünü hayırseverlik için harcayan, birçok üniversiteye, bilim kurumuna, kiliseye yaptığı yardımlarla bilinen Rockefeller’ın, 1907 - 1909 yılları arasında girdiği davalar ve medya saldırıları sonrası ismi “kirletilmiş” olsa da, kendine has bir mizacının olduğunu açıktır. Bu kitap, Efsanevi Rockefeller’ın dünyasına bir nebze giriş yapmak isteyen kişiler için kıymetli bir kaynak metindir.
Fihrist olarak bu değerli metni Türkçeye kazandırmanın mutluluğuyla, iyi okumalar dileriz.

Kapat