9789751021892
787139
Kardeşler Arasında
Kardeşler Arasında
26.39

Rose Feller, otuz yaşında, gizli gizli aşk kitapları okumayı seven, mesleğinde başarılı bir avukattır. Her pazartesi diyete başlamak için kendi kendine söz verir ve gözlüklerini sıyırıp, gözlerini kendisine dikerek ne kadar güzel olduğunu söyleyecek bir erkeğin hayalini kurar. Bir diğer büyük hayali, hayatı alt üst olmuş kız kardeşinin kendine çekidüzen vermesidir.

Kızkardeşi Maggie Feller, yirmi sekiz yaşında, sürekli iş değiştiren, muhteşem güzellikte bir kızdır. Bir müzik grubunda arka vokal yapmaktadır. Paraya ve üne kavuşma hayallerini Will Smith'in video klibinde göründükten sonra bile gerçekleştirememiş, ablasını da cilt bakımı yaptırması için bir türlü ikna edememiştir.

Birbirleriyle aynı ayak numarasına sahip bu iki kız kardeş, bir çocukluk trajedisini paylaşacak, aileleri ile ilgili gerçeğin bildiklerinden çok farklı olduğunu anlayacaklardır.

Jennifer Weiner, bu romanında bizleri biri aklın, diğeri güzelliğin temsilcisi Rose ve Maggie'yle tanıştırıp, Philadelphia'dan 'aktif yaşam süren emekliler'in yaşadığı Florida'ya doğru yolculuğa çıkarıyor. Bu yolculuk sırasında botoks tutkunu bir üvey anneden isimsiz bir köpeğe kadar birçok karakterle tanışıyoruz. Birbirlerinden pek de hoşlanmayan Rose ve Maggie istemeden de olsa, aynı ayakkabıları, aynı giysileri ve aynı erkek arkadaşı paylaşacak ve sonra aralarını düzeltmek için yoğun bir çaba harcayacaklardır.

Kardeşler Arasında, iki kız kardeşin birbirlerine karşı yürüttükleri zorlu mücadeleyi anlatırken, insanlara zorla kabul ettirilmeye çalışılan hayatları sorguluyor ve bizi başka hayaller peşinde koşmaya teşvik ediyor.

Kapat