9786258297447
941077
Gurur ve Önyargı
Gurur ve Önyargı
160.00

Jane Austen'ın Gurur ve Önyargı romanı, beş çocuklu bir ailenin, ebeveynlerinin ve aşk hayatlarının karmaşık ama bir o kadar da ilgi çekici hikâyesini anlatır. Roman boyunca öne çıkan en önemli mesele, beş çocuğun da kız olmasıdır. Çocuklar, rahat geleceklerini güvence altına almak için varlıklı genç erkeklerle evlenmek zorundadır.
Annelerine göre Elizabeth Bennet ve dört kız kardeşinin kocaya ihtiyacı vardır. Yakışıklı ve zengin bir bekâr olan Bay Bingley yakınlara taşındığında ve aynı derecede uygun arkadaşları ziyarete geldiğinde, Bayan Bennet'ın umudu yükselir. Ancak Elizabeth, arkadaşlarından biri olan Bay Darcy'yi kibirli ve kendini beğenmiş bulur ve Bay Bingley ile kız kardeşi Jane arasındaki ilişkiyi engellediğini öğrendiğinde onun hakkındaki düşünceleri daha da kötüleşir.
Romantizm, kalp kırıklığı ve hiciv, ilk izlenimlere göre karar vermenin ve kalbinin sesini dinlemeyecek kadar gururlu olmanın tehlikelerini göstermek için hikâye boyunca örülür.
Jane Austen'ın ilk kez 1813 yılında yayımlanan ve 200 yılı aşkın bir süredir popüler bir İngiliz romanı olarak kalan bu keyifli komedisini zevkle okumanızı dileriz.(Tanıtım Bülteninden)


Kapat