Satürn'ün Gölgesinde James Hollis

Satürn'ün Gölgesinde
Erkeklerin Yaralanmasi ve Iyileşmesi
James Hollis

%25 İNDİRİM
37,00 TL
27,75 TL
Tükendi
9786059397681
823163
Satürn'ün Gölgesinde
Satürn'ün Gölgesinde Erkeklerin Yaralanmasi ve Iyileşmesi
27.75

Satürn, gücünü elinden alacaklar diye çocuklarını yiyen kadim Roma tanrısıydı. Tarih boyunca erkekler Satürn'ün mirasının psikolojik ve ruhsal yükü altında ezilmiş, otoritenin bozulması nedeniyle acı çekmişlerdir. Kadınlardan ve diğer erkeklerden duydukları korku yüzünden hem kendilerini hem de başkalarını yaralamışlardır.

The Middle Passage: From Misery to Meaning in Midlife (Inner City, 1993) adlı kitabın da yazarı olan James Hollis, Satürn'ün Gölgesi Altında'da bu sorunları ele alıyor ve erkeklere kişisel bütünlük duygularını geri kazanmaları konusunda somut çözümler öneriyor.

Erkekler kadar kadınlar da bu kitabı okumaya değer bulacaklar; çalışma, erkeklerin kalplerinde taşıdıkları sırları açığa çıkarıp açıklamakla yetinmiyor, ataerkilliğin en kötü etkilerinden kurtulmak için hepimizin yapması gerekenlere de zengin bir bakış açısı sunuyor.

James Hollis, Ph.D., Zürih'teki C.G. Jung Enstitüsü'nden mezun oldu. Kuzey Amerika'da mitoloji ve din üzerine sayısız konferans düzenleyen yazar, genellikle erkek meselelerine ve ortayaş dönemlerine değinir. Hem Philadelphia'da hem de yaşadığı yer olan Linwood, New Jersey'de özel klinikleri bulunmaktadır.

Kapat