Noel Baba'dan Mektuplar (Ciltli) J. R. R. Tolkien

Noel Baba'dan Mektuplar (Ciltli)
J. R. R. Tolkien

%78 İNDİRİM
45,00 TL
9,90 TL
Tükendi
Noel Baba'dan Mektuplar (Ciltli)
Noel Baba'dan Mektuplar (Ciltli)
İthaki Yayınları
9.90

Tolkien'in 1920 yılından 1943 yılına kadar, 23 yıl boyunca çocuklarına Noel Baba imzasıyla her Noel öncesi yazdığı mektuplardan ve mektupların konusu olan kendi eliyle yaptığı resimlerden oluşuyor. Ayrıca Tolkien'in çocuklarına yazdığı bu mektupların orijinal hali de Türkçe kitapta yer alıyor.

Tolkien'in bu kitabı yazarın Noel Baba imzasıyla çocuklara yazdığı mektupların yanı sıra kendi eliyle yaptığı resimleri de içeriyor. Noel Baba'nın titrek bir elle yaptığı resimler kadar güzel mektupları da İngilizce olan orijinal diliyle ve kenar süslemeleriyle verilmiş.

Kuzey Kutbu'ndaki hayata dair ilginç hikâyeler var bu mektuplarda: Ren geyiğinin nasıl ipini kopardığı ve kaçarken bütün hediyeleri etrafa saçtığı; sakar Kutup Ayısı'nın Noel Baba'nın evinin çatısından nasıl içeri düştüğü; onun yüzünden ayın nasıl dört parçaya bölündüğü ve Ay Dede'nin arka bahçeye yaptığı inişin yumuşak olup olmadığı; evin altındaki mağaralarda yaşayan gulyabanilerin neden olduğu savaşların nasıl sonuçlandığı!

Uzun bir çocuk masalı gibi okunabilecek mektuplarda Noel Baba'nın Kuzey Kutbu'ndaki evi, maceralı yaşantısı, dostları ve düşmanları sürükleyici bir dille anlatılıyor.

Hem küçükler hem büyükler için tam bir Tolkien kitabı.
(Tanıtım Yazısı'ndan)


Kapat