İthaki Bilimkurgu Ajandası 2021 (Ciltli) Alican Saygı Ortanca

İthaki Bilimkurgu Ajandası 2021 (Ciltli)
Alican Saygı Ortanca

%35 İNDİRİM
23,00 TL
14,95 TL
Tükendi
9786257737524
854377
İthaki Bilimkurgu Ajandası 2021 (Ciltli)
İthaki Bilimkurgu Ajandası 2021 (Ciltli)
14.95

“Hayal ettiğin her şey kurgudur, başardığın her şey ise bilim, yani tüm insanlık tarihi bilimkurgudan başka bir şey değil.” –Ray Bradbury

Yıllarca devam etmesini, gelenekselleşmesini dilediğimiz İthaki Bilimkurgu Ajandası'nın ilkiyle karşınızdayız. Bu ajandada her sene bilimkurgunun şemsiyesi altına giren, o veya bu şekilde türle dirsek teması bulunan konular seçeceğiz. Bu senenin konusu ise “bilimkurgu”nun ta kendisi.

Aslında 2020 gibi pek çok konuda bizi şaşırtan, yer yer çaresiz bırakan bir seneden sonra ajandanın konusu olarak “kıyamet”i ya da “salgın”ı seçip seçmemek konusunda ikileme düştük. Yaşadıklarımızı anlamlandırmaya çalışırken bu seneye dair bir iş ortaya koyma fikri her ne kadar cazip gelse de bu içgüdümüzü bastırdık. Büyük kısmı olumsuzluklarla geçen bir senenin anısını, artık daha bilinçli ve hazırlıklı olduğumuzu düşündüğümüz bir sonraki seneye taşımak istemedik. Bilimkurgunun kıyamet kadar umut etmekle; ama daha ziyade gelişim ve değişimle ilgili olduğunu göz önünde bulundurarak ve Galiba bir bilimkurgu filminde yaşıyoruz söylemine kulak vererek senenin konusunu belirledik. Yıllardır bizi kıyamete karşı uyaranın da, daha iyi bir gelecek hayali sunanın da bilimkurgu olduğunu düşünerek böyle bir adım attık.

Bu fikir doğrultusunda bilimkurgunun önde gelen on iki isminin doğrudan bilimkurguya dair fikirlerini belirttikleri yazılardan bazı kısımları derlerdik. Bunu yaparken de türün durumunu, gidişatını, amacının ne olduğunu ve ne olmadığını, eksiklerini ve hatta yanlışlarını işaret eden çok sesli bir seçki hazırladık.

Umuyoruz ki 2021, aklımıza kıyamet senaryolarını getiren değil, geleceğe umutla bakmayı, gelişimi, iyiye doğru değişimi getiren bir sene olur…

0 ajanda haftalık ve içeriği güzel fakat ajanda geldiğinde kenarları ezilmiş geldi. onun haricinde kaliteli bir ürün olmuş.
0 Sayfaları haftalık ajanda şeklinde fakat bir aya girerken tüm ayı görebileceğiniz bir sayfa ayrılmamış. Sayfaları klasik kitaplarda kullanılan sayfalarla aynı dolma kalem ile arkaya geçebilir. Hoş bir ajanda. Tavsiye ederim. Ürün elime hafif eziklerle ulaştı.
0 Dün sipariş ettim bugün elime ulaştı. Ürünün kenarları hafif ezilmişti. İçerik olarak kullanışlı bir ajanda. Aylık kısmı yok. Keşke olsaymış. Haftalık kısım 1 sayfaya ayrılmış ve yanında da noktalı boş bir sayfa var. Bu detay bence güzel. Ajandanın bence en kötü yanı kağıt kalitesi. Çok ince bir kağıdı var o yüzden belli kalemler arkasına rahatlıkla geçirebilir. Ama ben genel olarak beğendim. 10/8
0 Ürünün kapak kısmı ezilmiş şekilde geldi, içerik olarak da çok zayıf bir ajanda olmuş. İthaki bilim kurgu serisini çok beğenen biri olarak beklentilerimiz çok altında bir ürün olmuş diyebilirim.
Kapat