9786054263196
461230
İstanbul
İstanbul
239.20

Borges'in romanındaki Lombardiyalı Droctfult'un fethetmeye geldiği şey karşısında büyülenip önünde diz çöktüğü; Hz. Muhammed'in fethini gerçekleştirecek komutana övgülerini belirttiği; Fatih Sultan Mehmet'in fethetmeden önceki iki gün boyunca hiç uyumadığı; pek çok şair, yazar ve sanatçının ilk karşılaştıklarında kekeleyip konuşamadıkları; yüzlerce farklı kültürün bin yıllar boyunca kendi içinde harmanlanıp bir renk cümbüşü haline getirdiği; tarihin her döneminden muhteşem yapıları ve eserleri ile dünyanın sayılı birkaç şehri arasında yer alan İstanbul'u, 1870'li yıllarda varır varmaz gördüğü manzara karşısında büyülenen Edmondo De Amicis'in öve öve bitiremediği kalemi ve estetik hayranı gözüyle, şehrin görkemini ve burada Amicis'in geçirdiği her anı geçmişe yapılan bir yolculukmuş gibi büyülenerek yaşayın.

Edmondo de Amicis, 1846 senesinde, İtalya'nın Liguria bölgesinde, Imperia yakınındaki, Oneglia'da dünyaya gelmiştir. Çok seyahat etmiş, başka yerlerin yanı sıra, İspanya, Hollanda, İngiltere, Fas ve Türkiye seyahatlerine dair ciltleri dolduracak seyahat günlükleri kaleme almıştır.

Vita Militaire (Orduda Yaşam-1868), Novelle (Öyküler-1872), Konstantinapol (İstanbul-1877) eserlerinin sahibidir. En ünlü eseri, 1886 senesinde yayınlandığında büyük yankı uyandıran, duygusal bir çocuk kitabı olan Çocuk Kalbi (Cuore)'dir. 1908 senesinde Bordighera'da hayata veda etmiştir.

Kapat