Yıldızda Neler Gördüm? Yıldız Sarayı ve 2. Abdülhamid'e Dair İsmail Mü

Yıldızda Neler Gördüm? Yıldız Sarayı ve 2. Abdülhamid'e Dair
İsmail Müştak Mayakon

%5 İNDİRİM
69,00 TL
65,55 TL
Temin süresi 7 iş günüdür.
9786254199523
955617
Yıldızda Neler Gördüm? Yıldız Sarayı ve 2. Abdülhamid'e Dair
Yıldızda Neler Gördüm? Yıldız Sarayı ve 2. Abdülhamid'e Dair
65.55

Abdülhamid'in özel kalem müdürü İsmail Müştak Mayakon'un kaleminden çıkan bir eser. Ana karakter Abdülhamid ve o dönemin bakanları, askeriye sınıfı konu alınmıştır. Yıldız Sarayı'na ve 2. Abdülhamid'e dair birçok hatırayı, konuyu ele almıştır. Tarihimizin son devirlerinin ön saflarında yaşamış, insanları ve olayları bütün ayrıntılarıyla yakından görmüş ve gözlemlemiş, ateşli bir zekâ ve güçlü bir kalemin ürünü olan bu şeyleri konuları itibariyle kısımlara ayırarak bir kitap silsilesi halinde başarılı şekilde çıkartılmış bir eser karşınızda.


Bu seriye Müştak'ın güçlü ve çalışkan resmi hayatının başlangıcına ait olan adlı eser Yıldız Sarayı'nda geçen günlük olaylar, istibdat dönemi, jurnal adı verilen kötüleme yazıcılığı, dönemin bakanları, elçiler ve köleler hakkında birçok bilgi bulabilirsiniz.


Okurken kendinizi de olayların içinde bulabileceğiniz bir eser. 2.Abdülhamid'in bir dakika bile yanından ayrılmayacağınız, onunla birlikte sizde İstanbul sokaklarında askerleri ile turlayacağınıza hiç şüphem yok. Haydi Dolmabahçe Sarayı, Yıldız Sarayı Fatih semtini Galata Kulesi'ni İstanbul'un birçok köşesini bir de Osmanlı'nın gözünden görelim.


Bu eseri okumanızı ve okuyucularla paylaşmanızdan mutluluk duyarız.


Keyifli okumalar(Tanıtım Bülteninden)


Kapat