Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Stratejik Liderliği Işığında İdeal Devle

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Stratejik Liderliği Işığında İdeal Devlet Örgütü
İsmail Hakkı Eraslan, Musa Kocaman

%25 İNDİRİM
90,00 TL
67,50 TL
Tükendi
9786258147018
908368
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Stratejik Liderliği Işığında İdeal Devlet Örgütü
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Stratejik Liderliği Işığında İdeal Devlet Örgütü
67.50

Devlet örgütünün yegane amacı bireyin ve toplumun, yani yurttaşlarının mutlu olmasını temin etmektir. Devlet örgütünün birlik ve bütünlüğü de bireylerin ve toplumun mutluluğunda gizlidir. Kaldı ki neredeyse bütün dinlerin temel amacı; insanları iyiye, güzele, hayra sevk ederek onları mutlu kılmaktır.

Devlet örgütüne yönelik ideal bir tasarımın Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün stratejik liderliği ışığında analiz edilmesi, bu kitabın temel amacını oluşturmaktadır. Bu bağlamda kıyaslamalı bir karşılaştırma yapılmış, öncelikli olarak Batı Medeniyetine yönelik fikir geliştirmiş devlet örgütü ve siyaset filozoflarının çalışmaları incelenmiş; akabinde kadim Türk Medeniyeti çerçevesinde görüş beyan etmiş filozofların ve bilim adamlarının kuramları incelenmiştir. Burada öne çıkarılan temel konu, insanların refahını sağlayan ve mutluluğunu artırıcı ideal bir devlet örgütünün hangi mantıksal tasarım üzerine bina edildiğinin sorunsalını tartışmaktadır.

Ayrıca, bir ideal devlet örgütü modeli yapılanmasına yönelik olarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün stratejik liderliği ışığında, devlet örgütü anlayışının kavramsal ve kuramsal boyutlarını ortaya çıkarmak hedefi ile stratejik analiz gerçekleştirilmeye çalışılmıştır.

Kapat