İnsana ve Demokrasiye Adanmış Bir Hayat: Nurettin Sözen %20 indirimli

İnsana ve Demokrasiye Adanmış Bir Hayat: Nurettin Sözen
Hatice Kurtuluş, Şükrü Aslan

%15 İNDİRİM
86,00 TL
73,10 TL
Tükendi
9786050919462
573899
İnsana ve Demokrasiye Adanmış Bir Hayat: Nurettin Sözen
İnsana ve Demokrasiye Adanmış Bir Hayat: Nurettin Sözen
73.10

Nurettin Sözen yaptıklarını, yapmadıklarını, yapmasına izin verilmeyenleri anlattı…


Nurettin Sözen, henüz lise yıllarında CHP saflarında politikaya atıldı. 1980 sonrası YÖK tarafından görevden alınan ilk dekan oldu. Taksim toplantılarını başlatanlardan biriydi. 1989- 1994 yılları arasında İstanbul büyükşehir belediye başkanlığı yaptı. 2002-2007 arasında TBMM'de Sivas milletvekili olarak görev yaptı.

Nurettin Sözen “Önce İnsan” sloganıyla başladığı belediye başkanlığı görevinde İstanbul için hayati pek çok projeye imza attı: metro, doğalgaz, yayalaştırma projeleri, hızlı tramvay, biyolojik arıtma ve çöp işleme tesisleri…

İlkelerinden taviz vermemesiyle tanınan Nurettin Sözen, bu kitapta kendini ve politik görüşlerini anlatıyor. Anlattıklarıyla geçmiş ve gelecek arasında köprü görevi görüyor. Anlatılanlardan öğrenilecek çok ders var…

Kitabı yayıma hazırlayan Şükrü Aslan ve Hatice Kurtuluş'un sözleri bu kitabın neden okunması gerektiğini çok iyi açıklıyor aslında:

“Nurettin Sözen, dürüstlüğüyle büyük bir saygıyı hak ediyor. Bunun altını kalın çizgilerde çizmek gerekir. Hele de yolsuzlukların tahayyül sınırlarını bile aştığı şu günlerde.”

Kapat