İngiliz Kemal Rahmi Akbaş

İngiliz Kemal
İngiliz Kemal'in Notlarından
Rahmi Akbaş

%5 İNDİRİM
109,00 TL
103,55 TL
Temin süresi 7 iş günüdür.
9786254191473
905312
İngiliz Kemal
İngiliz Kemal İngiliz Kemal'in Notlarından
103.55

İngiliz Kemal'i yazarken, bir insanın ne kadar kullanıldığını ve kullanılmaya devam edildiğini anlatmak için yazdık. Heykelinin dikilmesi gereken bir adamı, bürokrasinin çarklarında ezerek, ne hâle getirdiğimizi anlatmaya çalıştık.

Verilen sözlerin nasıl tutmadığını, karnını doyuracak parayı bulamadığını burada anlatmak istedik. Yirmi roman, 2 film ve yüzlerce internet yazısı ve onlarca Youtube kanalındaki belgesellere gülerek, bazen de üzülerek izliyoruz.

Bu ülkenin bir James Bond'a ihtiyaç vardı, o da İngiliz Kemal olmuştur. Peki, bu kadar meşhurluğun sonunda ne olmuştu, onu da içeride ekler kısmında göreceğiniz Oğuz Aral merhumunun yazısında bulacaksınız.

Bu çalışma, Torunu Nur Göktepe Hanım'ın izni ile ve Ahmet Esat Bey'in tamamen kendi el yazısı ile yazdığı ve 1924 yılında Osmanlıca olarak yayın hayatına giren anılarıdır. Osmanlıca okumalarıyla ve çoğu yeri değiştirmeden hatta günümüz Türkçelerini parantez içinde yazarak sizlere sunuyoruz.

Yayınevimizin ve benim amacım, gerçekleri ortaya çıkartarak, siz değerli gençlere bu heykeli dikilesi insanları tanıtmak ve gelecek kuşaklara örnek olmalarını sağlamaktır.

Rahmi Akbaş
Öğr. Gör.
Bilecik Şeyh Edebalı Üniversitesi

Kapat