İngiliz Gizli Belgelerinde Yahudi Dönmesi İttihatçılar %25 indirimli G

İngiliz Gizli Belgelerinde Yahudi Dönmesi İttihatçılar
Gerald H. Fitzmaurice - Türkiye'deki İngiliz Büyükelçiliği Baştercümanı'nın Anıları
G. R. Berridge

%10 İNDİRİM
90,00 TL
81,00 TL
Temin süresi 7 iş günüdür.
9786059799829
616890
İngiliz Gizli Belgelerinde Yahudi Dönmesi İttihatçılar
İngiliz Gizli Belgelerinde Yahudi Dönmesi İttihatçılar Gerald H. Fitzmaurice - Türkiye'deki İngiliz Büyükelçiliği Baştercümanı'nın Anıları
81.00

G.H. Fitzmaurice, Birinci Dünya Savaşı öncesinde İngiltere'nin Türkiye Büyükelçiliği'nde baştercüman olarak çalışan bir diplomat. Tercüme faaliyetlerinin ötesindeki siyasi ve ticari çalışmaları nedeniyle “Karanlık sanatlar ustası”, “siyasi entrika uzmanı” ve “elçilikteki esas güç” kabul ediliyor. Fitzmaurice'in tarihimiz açısından asıl önemi ise günümüzde hâlâ revaçta olan “Yahudi Dönmesi İttihatçılar”larla ilgili komplo teorilerini icat eden kişi olması.

İngiliz Gizli Belgelerinde “Yahudi Dönmesi İttihatçılar” - Gerald H. Fitzmaurice, Balkan milletlerinin, Ermenilerin, Kürtlerin, Arapların, Almanların ve Jöntürklerin başrolde olduğu yakıcı süreci, İngiliz diplomat Gerald Fitzmaurice'in gözünden ve mektupları aracılığıyla anlatıyor.

Yakın tarihimize ve İttihat-Terakki'ye yönelik “Yahudi-Mason” içerikli komplo teorilerininin kökenini merak edenler, Fitzmaurice'i tanımalı, anı ve mektuplarını mutlaka okumalı.

“Birlikte vakit geçirmeye doyamadığım tek kişi, İstanbul'daki en ilginç insan olduğunu düşündüğüm ikinci tercüman Mr. Fitzmaurice. Buraya geri döner dönmez gelip benimle vakit geçirmesini isteyeceğim. Ondan hoşlandım.”

- Gertrude Bell

Kapat