İnce ile Uzun 3: Kazablanka %20 indirimli Can Gürses

İnce ile Uzun 3: Kazablanka
Can Gürses

%10 İNDİRİM
32,00 TL
28,80 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9786050923339
609591
İnce ile Uzun 3: Kazablanka
İnce ile Uzun 3: Kazablanka
28.80

En genç söz büyücümüz Can Gürses, her yaştaki büyük çocukları iki sıradışı arkadaşla tanıştırıyor: İnce ile Uzun. Pırıl pırıl bir Türkçe ile agucuksuz gugucuksuz, hayallerinize karışacak, yüreğinize dokunacak, derin ve sıcak hikâyelerden üçüncüsü “Kazablanka” sizlerle…

İnce, gözlerini ayırmadan Ilsa ile Rick'i seyrediyordu. Kim bilir içinden neler geçiyordu? Uzun'sa mahcup gözlerini İnce'ye uzatmış, Zaman olmak o kadar da kolay değilmiş, diye düşünüyordu. Müzik bitmişti. Plak cızırtılı bir sesle dönüyordu. Dünya da plaklar gibiydi. İnce ile Uzun, Ilsa ile Rick'i alkışlıyordu. Rick, Ilsa'nın ellerini öpüp, gramofonun iğnesini kaldırmaya davrandı. Plak durdu. Dünya hâlâ dönüyordu. Çünkü Zaman durmamıştı. İnsanlar birbirlerini sevdikçe Zaman akardı.

Yazar Hakkında:

Can Gürses, 6 Temmuz 1989'da İstanbul'da doğdu. 2003-2007 yılları arasında yatılı okuduğu VKV Koç Özel Lisesi'nden Cervantes'in Don Kişot'u, Oğuz Atay'ın Tutunamayanlar'ı ve Bulgakov'un Usta ile Margarita'sı üzerinden ironi-yazar-toplum ilişkisini tartıştığı tezinden tam not alarak, International Baccalaureate (Uluslararası Diploma) ile mezun oldu. 2007-2010 yılları arasında okuduğu İngiltere'de The University of Kent'te Karşılaştırmalı Edebiyat ve Film Bölümleri'ni Krzysztof Kieślowski'nin Aşk Üzerine Kısa Bir Film, Mavi ve Veroniqué'in İkili Yaşamı filmleri üzerinden gerçekliğin kurmacalığını tartıştığı tezi ile en yüksek ikinci dereceyle bitirdi. 2010-2011 yılları arasında İskoçya'da The University of Edinburgh'ta Karşılaştırmalı Edebiyat dalındaki yüksek lisans eğitimini, Orhan Pamuk'un Beyaz Kale romanı ve Amin Maalouf'un Afrikalı Leo romanı üzerinden kimliğin Doğu-Batı ve ben-öteki parçalanmasını çözümlediği teziyle tamamladı. 2010-2011'de Edinburgh ve İstanbul'da En Güzel Günlerini Demek Bensiz Yaşadın adını taşıyan ilk romanını yazdı. 2011-2012 yılları arasında Bilgi Üniversitesi'nde İngilizce Öğretmenliği Bölümü'nde Eleştirel Düşünce ile İngiliz Dili ve Edebiyatı derslerini verdi. 2013'ün ilk altı ayında Öyle Bir Geçer Zaman Ki adlı televizyon dizisinin diyalog yazarlığını yaptı. İkinci romanı Kırık Beyaz'ı 2013'te tamamladı. 2011-2014 yılları arasında İnce ile Uzun serisinin ilk üç kitabını küçük ve büyük çocuklar için kaleme aldı. 2011'den başlayarak Bir+Bir dergisinde “Edebiyat Gardırobu” adlı köşesinde yazıyor. Kitap-lık dergisinde soruşturma dosyaları yayımlanıyor. İlk uzun metraj sinema senaryosu üzerinde çalışıyor. Üçüncü romanını yazıyor.

Kapat