İmparatorluk Denen Bir Anı Arkady Martine

İmparatorluk Denen Bir Anı
Arkady Martine

%35 İNDİRİM
300,00 TL
195,00 TL
Temin süresi 1 iş günüdür.
9786052651803
913286
İmparatorluk Denen Bir Anı
İmparatorluk Denen Bir Anı
195.00

Hugo En İyi Roman Ödülü

 

Teixcalaan ikilemesinin ilk kitabı İmparatorluk Denen Bir Anı okurları gizemli bir yıldızlararası yolculuğa davet ediyor!

 

Büyükelçi Mahit Dzmare, çok sistemli Teixcalaan İmparatorluğu’nun merkezine vardığında, küçük ama bağımsız bir yerleşim olan Lsel İstasyonu’nun önceki büyükelçisinin, yani selefinin öldüğünü öğrenir. Büyükelçinin ölüm sebebi belirsizdir ve imparatorluk sarayında entrikalar baş gösterirken Mahit sıradaki kurbanın kendisi olduğundan şüphelenmektedir. 

 

Mahit hem cinayetin arkasındakileri keşfetmek, hem hayatta kalmak hem de istasyonunu Teixcalaan’ın durmak bilmeyen yayılmacı politikalarından kurtarmak zorundadır. Bunları yaparken de tehlikeli bir oyun oynaması ve istasyonunu yok edebilecek ya da onu kurtarabilecek kudretteki bir sırrı saklaması gerekmektedir.

 

“Çarpıcı bir ilk roman. Muhteşem!” –Rick Riordan

 

“Siyasi uzay operasıyla iç içe geçmiş bir cinayet hikâyesi. Kitap, okurları eşsiz bir kültür ve topluma davet ediyor.” –Martha Wells

 

“Her yönüyle muhteşem bir uzay operası. Bayıldım!” –Ann Leckie

 

“Bu kitapta sevdiğim her şey var: kimlik bunalımı, beklenmedik aşk, karmaşık siyaset ve kurnaz maceracılar. Eğlenceli ve büyüleyici.” –Charlie Jane Anders

 

Kapat