İmparator Klişe - Tek Kişilik Oyunlar Erdal Ozan Metin

İmparator Klişe - Tek Kişilik Oyunlar
Erdal Ozan Metin

%25 İNDİRİM
74,50 TL
55,88 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9786256438781
968081
İmparator Klişe - Tek Kişilik Oyunlar
İmparator Klişe - Tek Kişilik Oyunlar
55.88

“İmparator Klişe”, tiyatro ile edebiyatın kesişiminde kendine bir yer bulan dört adet değerli oyunu bünyesinde barındırıyor: “Viva la Vida Frida”, “İçeride Polis Var!”, “Kazı Kazan Hakkı” ve “Madam”.

 

Tiyatro dünyasında yazar ve yönetmen olarak yıllar içerisinde kendine seçkin bir yer edinen Erdal Ozan Metin, sanata “Merhaba!” dediği eserlerin de bulunduğu bu kitap ile tiyatroseverlerin damağında ayrı bir tat, dimağında ayrı bir yer oluşturacak.

 


Tek kişilik oyunlar ile kimlik bulmuş bu değerli çalışmayı bir öykü kitabı olarak da düşünebilir, öznel dünyaların içinde gezinirken metnin edebi lezzetine kendimizi bırakabiliriz. Erdal Ozan Metin, bu oyunlarda inşa ettiği karakterler eşliğinde estetik bir dil işçiliği sergiliyor ve okura sahnenin deneyimini birden çok boyutta sunuyor.

 

Dil ve anlatımda alışılmışın dışına cesur bir adım atan yazarın yeniden can verdiği Edith Piaf ve Frida Kahlo ile aşkı, sevgiyi, samimiyeti ve yaşamı tadacağız; yarattığı iki karmaşık karakterle hayatı sorgulayacak, zihnimizin tozlu köşelerinde kalmış soruları ve kalbimizin derinliklerindeki duyguları gün ışığına çıkaracağız.

 

Fihrist olarak, “İmparator Klişe”yi edebiyat ve tiyatro dünyasına sunmaktan mutluluk duyuyoruz. 

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Kapat