9786258021998
911998
İleri Sar: Gelecekten Öyküler
İleri Sar: Gelecekten Öyküler
101.15

Bazıları için dünyanın sonu, diğerleri içinse sadece bir başlangıç.

Ünlü bilimkurgu yazarı ve senarist Blake Crouch'un derlediği 6 cüretkâr öykülük bu koleksiyonda, teknolojik gelişmelerin insanlığa getirdiği sonuçları araştıran çağdaş edebiyatın en ileri görüşlü, ödüllü, büyük yazarları parlak bir hayal gücüyle yarına işaret ediyorlar.

Kara mizahtan tüyler ürpertici distopyalara uzanan bu öykülerle ileriye sarıp geleceğe göz atmaya hazır mısınız?

  • Wayward ÜçlemesiKaranlık Maddeve Sahte Bellek romanları ile çoksatan yazarlardan Blake Crouch, SUMMER FROZE ile bilgisayar oyunları ve yapay zekânın sınırlarını tartışmaya açıyor.
  • Kırık Diyarüçlemesinin Hugo Ödüllü yazarı N. K. Jemisin, ACİL DURUM DERİSİ ile kendi kendini yok eden gezegenimizde post apokaliptik bir aydınlanma öyküsüyle karşımıza çıkıyor.
  • New York Times'ın 1 numarası Uyumsuzüçlemesinin yazarı Veronica Roth, ARK ile okuyucularını Dünya'nın yok oluşunun arifesinde genç bir bilim insanıyla tanıştırıyor.
  • New York Timesçoksatanı Moskova'da Bir Beyefendi’nin yazarı Amor Towles, DESTİNASYONA VARDINIZ ile yakın gelecekte çocuk yetiştirmenin cesur ve yeni bir yolunu keşfe çıkarıyor bizleri.
  • Bram Stoker Ödüllü “Kafamdaki Hayaletler” öyküsüyle Stephen King’i korkutmayı başaran Paul Tremblay, SON KONUŞMA adlı tüyler ürpertici öyküsünde bilinç ve etik arasındaki ahlaki dengeyi düşünmeye davet ediyor.

New York Times çoksatanı Marslı’nın yazarı Andy Weir, RASGELELEŞTİR ile yakın gelecekte kuantum bilgisayar sistemiyle korunan Vegas kumarhanelerine uzanıyor ve soruyor: Bilim ve teknolojideki gelişmeler insan zekâsını yenmeye yetecek mi?

Kapat