Kendini Aramak
Kendini Aramak
Papersense
15.00

İhsan Fazlıoğlu, Kendini Aramak eseri içeriği ile tam da günümüz insanının ruhuna hitap etmektedir. Yazar, bu eserinde herhangi bir dünya görüşü gözetmeden kendi içerisinde kaybolmuş insanların kendini bulmasına yardımcı oluyor. Bu eseri okuyan her okur, yaşadığı çevre ile ilgili daha doğru tahliller yapacak ve bu tahliller ışığında yaşamına yeni bir yön verecektir. İnsanda okunduğu zaman bir farkındalık oluşturan bu eseri yaşadığı topluma yabancılaşmış insanların özellikle okuması gerekir.

İhsan Fazlıoğlu, Kendini Aramak eserinde insan, zaman ve mekan kavramlarının birbirleriyle iç içe geçmiş kavramlar olduğu için birbirlerinden ayrı düşünülemeyeceğini derin mesajlarla okurlarına aktarmaya çalışmıştır. Yazar, bu eserinde insanların yaşamlarına kavramları nasıl algıladığının yön verdiğini belirterek kavramlar ile ilgili belki de insanların hayatlarında kökten değişikliğe neden olabilecek esaslı açıklamalar yapmıştır. Yazarın, bu eserinde okuru en çok sıkan taraf ise kelimelerin anlamlarını çözmek için okuru aşırı derecede düşünmeye sevk etmesidir. Bu eseri okurken yanınızda bir sözlük olması yazarın anlatmak istediklerini daha iyi idrak etmenizi sağlayacaktır.

İhsan Fazlıoğlu, Kendini Aramak eseri günümüz insanının kendini bulabilmesi için bir rehber niteliği taşımaktadır. Sonuçta hepimizin bu dünyaya geldiği bir an olduğu gibi gittiği bir anda olacaktır. Yaşam bu iki çizgi arasındaki mesafedir. Bazı insanların bu iki çizgi arasındaki mesafesi kısa olsa da yaşarken insanlara büyük hizmetlerde bulunduğu gibi öldükten sonrada bıraktığı eserleri ile bu insanlara hizmet etmeye ve onların hayatına yön vermeye devam eder. Bazı insanların ise bu iki çizgi arasındaki mesafesi çok uzun olmasına rağmen yaşarken insanlığa doğru dürüst hizmetleri dokunmadığı gibi öldükten sonra da isimleri tamamen bu dünyadan silinmektedir. İnsanların, insanlığa iz bırakacak hizmetlerde bulunması ise tamamen kendini arayıp bulması ile ilgilidir. Yazarda eserinde kendini bulan insanın hem kendine hem de çevresine faydalı olabileceğinin mesajını okurlarına vermektedir. İşin özüne bakıldığı zamanda nasıl kaybolan insan doğru yolu bulmak için gitmesi gereken yönü bulamazsa, kendi içerisinde kaybolan insanda hayatta gitmesi gereken yönü bulamaz ve avare bir hayat yaşayarak sonunda ölür gider.
(Tanıtım Bülteninden)

Kapat