İçimdeki Katil Jim Thompson

İçimdeki Katil
Jim Thompson

%35 İNDİRİM
129,00 TL
83,85 TL
Temin süresi 1 iş günüdür.
9786258475876
900833
İçimdeki Katil
İçimdeki Katil
83.85

“Muhtemelen şimdiye kadar denk geldiğim, suçlu bir zihnin ağzından anlatılan en ürpertici ve inandırıcı hikâye.”
–Stanley Kubrick

Teksas'ın küçük bir kasabasında şerif yardımcısı olan Lou Ford herkesin sevdiği biridir. Ancak basmakalıp sözlerinin ve insanı rahatlatan tavırlarının arkasında, benzerini pek az kişinin gördüğü bir canavar pusuya yatmıştır. Lou, sözde bir kazaya kurban giden kardeşi Mike'ın intikamını almaya kararlıdır ve bu süreçte masum insanlar ölse bile umurunda olmayacaktır.

Thompson,İçimdeki Katil'de pek az yazarın gitmeye cesaret edebileceği bir karanlığa gidiyor. Charles Manson'dan veAmerikan Sapığı'ndan seneler önce seri katillerin zihnine bir bakış sunuyor.

Jim Thompson:27 Eylül 1906'da, Anadarko, Oklahoma'da doğdu. Hayatı boyunca yirmi dokuz roman yazdı, ayrıca Stanley Kubrick'inSon DarbeveZafer Yollarıfilmlerinin senaryolarında çalıştı. Kitaplarında yozlaşmış polislerden, kurnaz dolandırıcılardan ve psikopat katillerden oluşan uğursuz bir ordu yarattı. Hayatı boyunca büyük bir okur kitlesine ulaşamadı, alkolizmin şiddetlendirdiği kalp rahatsızlığı nedeniyle 7 Nisan 1970'te hayatını kaybetti.

Stephen King'in önsözüyle

Kapat