Modern Arapça'nın Şifreleri 1 %15 indirimli Hüseyin Günday

Modern Arapça'nın Şifreleri 1
Edatlar - Bağlaçlar - Kalıp İfadeler 725 Kalıplaşmış Söz Öbeği
Hüseyin Günday, Şener Şahin

65,00 TL
Temin süresi 5 gündür.
Modern Arapça'nın Şifreleri 1
Modern Arapça'nın Şifreleri 1 Edatlar - Bağlaçlar - Kalıp İfadeler 725 Kalıplaşmış Söz Öbeği
Emin Yayınları
65.00

Elinizdeki çalışma, zengin bir Arapça söz dağarcığına sahip orta veya ileri düzeyde gramer bilgisi edinmiş adaylara hitap etmekte olup, modern Arapça kitaplarda ya da medya metinlerinde sık sık karşımıza çıkan ve okuyuş hızımızı kesen temel bağlaçları, edatları, harf ve zarfları, deyimsel söz öbeklerini, cümle veya paragrafa giriş kalıplarını tanıtmayı amaçlamaktadır.

Alfabetik düzende sıralanan yapı ve kalıpların iyice pekiştirilmesi için kitapta her bir kalıba ait nitelikli 10 örnek cümleye yer verilmiştir. Seçilen cümleler olabildiğince farklı sahalara ait metinlerden derlenmiş olup ayrıca örneklerin gerek kuruluş gerekse de manaları itibariyle zevkle okunabilecek, adayın söz ve deyim dağarcığını zenginleştirecek mahiyette olmasına bilhassa dikkat edilmiştir.

Bunlara ek olarak sayfa içi materyal, dikkati dağıtmayacak tarzdaki bir tasarımla sade fakat estetik bir forma sokulmuştur. Odaklanmayı kolaylaştırmak içinse, ilgili yapı ve kalıplar renkli olarak vurgulanmıştır.

Toplamda 725 madde içeren kitaptan, okur, cümlelerin çevirilerinden hareketle tercüme teknikleri açısından da istifade edebilecektir.

Kapat