Vadideki Zambak Honore De Balzac

Vadideki Zambak
Honore De Balzac

17,90 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9786057676535
848481
Vadideki Zambak
Vadideki Zambak
Fark Yayınları
17.90

Vadideki Zambak, Honore de Balzac'ın yazarlık kariyerinin olgunluk dönemlerinde 1836 yılında yazdığı kitaplarından biridir. Roman, Paris Aristokrasisinin en gözde ve en güçlü kadınlardan biri olan çok zengin ve soylu bir adam olan kocasıyla mutlu olmayan Henriettei ile kendisinden çok genç olan Felix'in imkansız aşlarını anlatır. Roman bir aşk öyküsü çevresinde girilen fiyaloglar, olaylar, duygular ve değerlendirmeler sayesinde toplumsal ve insani yönleri irdeleyen bir eserdir.
Eser 19 yy Fransa'sındaki, devrim sonrası, toplumsal hayat hakkında da ipuçları içerirken duygusal bir yakınlaşmayı ve bu yakınlaşma sonrasında ahlaki değerler, erdemler içgüdüler ile bedeni isteklerin çalışmalarını da anlatmaktadır. Eser, ruhsal analizler,düşünsel tepkiler, istekler, ahlak, erdem ve bedeni arzuları sorgulayan ve bu duyguların çatışmalarını yaşayan ve yansıtan kahramanlarının ruhi ve dış betimlemelerini ustaca ortaya koyması bakımından önemlidir.
Honore de Balzac, ölümünden on beş yıl önce bu eseri yazmıştır. Roman teknik, üslup, olay anlayışı bakımından Klasizimin etkilerini taşıyan gerçekçi bir roman olma özelliği taşıması yaznında, platonik bir aşkı anlatması, romantik bir son, hazin bir ölüm gibi unsurlarla romantizmden de izler taşımaktadır. Bu eserinde Balzac kendi hayatından da kesitler sunmuştur.

Kapat