Hong Gildong'un Hikayesi Heo Gyun

Hong Gildong'un Hikayesi
Heo Gyun

%25 İNDİRİM
42,00 TL
31,50 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9786057440150
911953
Hong Gildong'un Hikayesi
Hong Gildong'un Hikayesi
31.50

Kore edebiyatının kadim kahramanı ve onun dillere destan hikâyesi şimdi Türkçede.

Hong Gildong'un Hikâyesi, Kore kurgu dünyasının tartışmasız en önemli eserlerinden. Bu fantastik macera yıllar içerisinde önce kendi ülkesinde, sonra tüm dünyada sayısız filme, televizyon programına, romana, çizgi romana uyarlandı.

Soylu ve yönetici bir ailenin gayrimeşru oğlu olan Hong Gildong, ikinci sınıf statüsü nedeniyle toplumda kendisine yer bulamaz. Sonunda yuvasını terk eder ve bir haydut çetesinin lideri olur. Kendi imparatorluğunu kurma ve ailesinden kabul görme yolunda Hong Gildong suikastçıları alt edecek, canavarlarla savaşacak, krallıkları fethedecektir.

Toplum baskısı altında, doğumundan miras taşıdığı yükle gerçek değerini kanıtlamak üzere yola çıkan bu ikinci oğulun hikâyesi, modern Kore'nin kuruluşuna dair pek çok ipucu barındırıyor.

Hatice Köroğlu Türközü ve Mehmet Ölçer’in Korece aslından imza attığı etkileyici ve titiz çeviriyle, Hong Gildong’un Hikâyesi nihayet Türkçede.

"Hong Gildong, Kore edebi kanonunda ikonik bir figür... Kimi zaman keyifli, kimi zaman gerilim dolu hikâyenin efsanevi özünü Hong Gildong oluşturuyor ve artık dünyanın onu tanımasının vakti geldi." NPR

"Yarı peri masalı, yarı protest bir toplumcu roman. Hong Gildong’un Hikâyesi, okuyanda derin bir yankı uyandıracak." Michael Dirda, The Washington Post

Kapat