9786258219524
940207
Toplu Oyunlar 27
Toplu Oyunlar 27
185.00

Anadolu Destanı - Oyunda, Anadolu'da tarihsel sıraya göre yaşanan gelişmelerle, sosyal ve toplumsal gelişmeler işlenmiştir. Kurtuluş Savaşı öncesinde, ülkenin çeşitli bölgelerinde görülen direniş olayları örnekler verilerek gösterilmiş, özellikle kadınların rolü destansı bir havada anlatılmıştır.


Kafes - Oyun, Osmanlı devletinde Sultan Ahmed'le başlayan şimşirlik (Kafes) uygulaması ile, şehzadelerin yıllarca kapalı ortamlarda yaşadıktan sonra, tahta oturmalarının sakıncaları işlenmektedir. Bu kapsamda, dört yaşında getirildiği kafeste(!), 51 yıl kalan Sultan 3. Osman'ın yaşamı irdelenmekte, kişinin onca yıl kapalı ortamda kaldıktan sonra tahta oturunca, ülkesine ne verebileceği sorgulanmaktadır.


Büyük Aşkların En Güzeli - Oyun, ilk bölümünde masallaşmış halk aşk öykülerini, ikinci bölümünde ünlü kişilerin aşk öykülerini ele almakta, izleyiciden o aşkların en güzelini seçmesi istenmektedir. Oyunun sonunda izleyiciler de bu seçimde yer almak isteyince, en güzel aşkın bulunması yön değiştirecektir.


Köşe Kapmaca - Oyun, gelişmemiş bir köyde, köyün ebesi ile bir şarlatanın çıkar kavgası yüzünden yaşananları işlemektedir. Yönetimin atadığı sağlık görevlilerinin işe başlamasıyla, bu çatışmanın sona ereceği görülmektedir.(Tanıtım Bülteninden)


Kapat