Herkes İçin Metafor Terapi Pelin Öztaş

Herkes İçin Metafor Terapi
Pelin Öztaş

%35 İNDİRİM
155,00 TL
100,75 TL
Temin süresi 1 iş günüdür.
9786258446463
912825
Herkes İçin Metafor Terapi
Herkes İçin Metafor Terapi
100.75

Anlamak, anlatmak ve anlaşılmak yolunda bir rehber…

Kimi zaman karşımızdaki insana bir şey anlatmak ister ama doğrudan ifade edemeyiz.

Kimi zaman konuya nereden gireceğimize, nasıl başlayacağımıza karar veremeyiz.

Kimi zaman da problemlerimiz yüzünden sıkışmış hisseder ve bizi çıkışa götürecek yeni bakış açılarını fark edemeyiz.

Tüm bu anlarda metaforlar yardımımıza koşmak için hazırdır. Anlamak, anlatmak ve anlaşılmak yolunda elimizden tutarlar. Filmlerde, dinî kitaplarda, filozofların anlatımlarında, reklamlarda, fıkralarda ya da sanatta metaforlara çokça başvurulmasının sebebi onun bu büyülü gücüdür.

Klinik Psikolog ve Avrupa Akredite EMDR Terapisti, Süpervizörü ve Danışmanı Pelin Öztaş metaforlar dünyasının kapısını bu kitapla tüm okurlar için açıyor. Ülkemizde bu alanda yazılmış ilk kitap olan Herkes İçin Metafor Terapi; aktarım ve ikna gücümüzü yükseltmek, yaşadığımız olayların hiç fark etmediğimiz yönlerini görebilmek; sevdiğimiz sanat yapıtlarının ardındaki metaforik gizemi keşfetmek, işimizde daha yaratıcı olabilmek ve danışanlarımıza ya da sevdiklerimize daha iyi destek olabilmek için örneklerle dolu bir metafor hazinesi.

Herkes İçin Metafor Terapi kitabı hem psikoterapistler için hem de ebeveynler, öğretmenler, sanatçılar, farklı sektör çalışanları ve daha etkili düşünmek, anlamak ve aktarmak isteyenler için kapsamlı bir başucu rehberi olacak.

 

“Her kelimeyle birlikte, bir bakıma, bizimle aynı türden varlıklardaki tarihsel bir tele dokunuruz; bu yüzden, telaffuz ettiğimiz her sözcük, ne zaman aynı dili konuşsak, başka her canlıdaki akordu etkiler."

-Carl Gustav Jung

Kapat