Hayvan Çiftliği George Orwell

Hayvan Çiftliği
George Orwell

%20 İNDİRİM
75,00 TL
60,00 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9789750530296
859718
Hayvan Çiftliği
Hayvan Çiftliği
60.00

Bir grup çiftlik hayvanı insanlara karşı ayaklanıp hayvanların eşit, özgür vemutlu olduğu bir topluluk kurmaya girişir. Ancak bu eşitlikçi ütopya çokgeçmeden hayvanlar arasında baş gösteren rekabet ve iktidar arzusuylazedelenir. Kısa sürede eskisini aratan bir diktatörlüğün kurulduğu HayvanÇiftliği'nde hayvanların artık Napolyon adında bir önderi vardır. Bazıhayvanlar çalışırken bazıları da öbürlerini uyutan yalanlar söylemektedir.George Orwell'in 20. yüzyılın toplumsal rejimlerine ve iktidar hırsına güçlüeleştiriler yönelttiği Hayvan Çiftliği, politik hiciv türünün başyapıtlarından.Hayvan Çiftliği, 20. yüzyılın siyasal ve toplumsal ütopyalarının yarattığı hayalkırıklığına yönelik çarpıcı bir eleştiri.

“Hayvan Çiftliği'nde George Orwell yaratıcı bir yazar olduğu gibi dönemintoplumsal ve siyasal karmaşasına da hâkim bir polemikçi olduğunugöstermiştir.” -Raymond Williams

“George Orwell, Jonathan Swift'ten sonra taşlama türünün en başarılıörneklerini vermiştir.Northrop Frye

Dünya edebiyatının başyapıtları İletişim Klasikleri dizisinde!

İletişim Yayınları, Murat Belge yönetiminde edebiyat klasikleriyayımlamaya devam ediyor. İletişim Klasikleri dizisinden çıkankitaplar, edebiyata karşı sorumluluğu okuma zevkiyle buluşturanbir anlayışla hazırlanıyor. Eserler orijinal dillerinden ve tam metinçevirileriyle yayıma hazırlanırken, ana metne eşlik eden ve yetkin isimlerin yazdığı önsöz ve sonsözlere yer veriliyor. Ayrıca herkitabın başında, yazarın hayatına ve yaşadığı döneme ışık tutanbir kronoloji bulunuyor.

İletişim Klasikleri'nin içeriği eserin ilk baskıkapağı, el yazmasından örnek sayfalar, haritalar ve özel çizimlerlezenginleştiriliyor. Diziye özel olarak hazırlanan kapak tasarımındaise, resim tarihinden özenle seçilmiş görseller kullanılıyor. Zenginbir içerikle hazırlanan İletişim Klasikleri dizisi, güvenilir ve özenlibir edisyonla okurla buluşurken, alanında referans kaynaklarsunuyor.

Kapat