Meslek Yüksekokulları ve Fakülteler İçin Doğru Akım DC Devre Analizi H

Meslek Yüksekokulları ve Fakülteler İçin Doğru Akım DC Devre Analizi
Hasan Selçuk Selek

42,00 TL
Tükendi
9789750255960
921238
Meslek Yüksekokulları ve Fakülteler İçin Doğru Akım DC Devre Analizi
Meslek Yüksekokulları ve Fakülteler İçin Doğru Akım DC Devre Analizi
42.00

Kitap, uzun yıllar üniversitelerde "DC Devre Analizi, AC Devre Analizi, Sayısal Elektronik (Mantık Devreleri) ve Analog Elektronik (Elektronik)" derslerini anlatan, aynı zamanda da konu ile ilgili çeşitli kamu ve özel sektördeki projelerde yer alan yazarın notlarından, ders anlatımı / eğitim esnasında öğrencilerinden gelen sorulardan ve mesleki tecrübelerinden oluşmaktadır. Kitabın önceki 6 baskısında öğrenci ve eğitmenlerden gelen istek ve bilgiler dikkate alınarak bu baskıda da iyileştirme ve eklemeler yapılarak daha da kullanıcı dostu bir kitap hedeflenmiştir.


Kitabın bu baskısına da; öğrenilenlerin pekiştirilmesi ve kontrolü için yeni örnekler eklenmiştir. Ayrıca 7. baskıda; Yazarın hem A sınıfı İş Güvenlik Uzmanı hem de AÇSH Bakanlığından yetkili İSG Eğitmeni olması nedeni ile teorik ve pratik tecrübelerinden ve eğitim notlarından derlediği, "Elektrikle Çalışmalarda İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG)" bölümü biraz daha genişletilmiştir.


Eserde, konular günlük anlatım dili anlatılarak öğrencilerin sıkılmaması amaçlanmış, aynı zaman da 280'i çözümlü, 700 örnek soruya ve de 7 adet deney föyü verilerek, hem akademisyenlere örnek soru konusunda yardımcı olunmuş, hem de konuların öğrenciler tarafından daha kolay anlaşılması ve anlaşılan konuların pekiştirilmesi hedeflenmiştir.


Kitap; Mühendislik/Teknoloji Fakülteleri, Bologna Projesi, YÖK-Dünya Bankası Projesi ve İKMEP Projelerinin müfredatlarına uygun olup, bol örnekli olması sebebiyle de; Mühendislik ve Teknoloji Fakültelerinde çalışma kitabı olarak tavsiye edilmektedir.Konu Başlıkları
Temel Matematiksel İfadeler, Atomik Yapı ve Elektriksel Yük
Akım, Gerilim, Direnç, Güç ve OHM Kanunu
Seri Devreler – Paralel Devreler
Seri – Paralel Karışık Devreler
Kirchhoff'un Akım Yasası (KCL)
Kirchhoff'un Gerilim Yasası (KVL)
Kaynak Dönüştürme Metodu
Süper Pozisyon Teoremi
Thevenin Teoremi – Norton Teoremi
Çevre akımları Yöntemi (Mesh Analaysis)
Düğüm Gerilimleri Yöntemi (Nodal Analaysis)
DC Devlelerde Kondansatör (Capaticor)
DC Devrelerde Bobin
Elektrikle Çalışmalarda İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG)
Çözümlü Örnek Sorular
Deneyler(Tanıtım Bülteninden)


Kapat