Elektronik Prangalı Kadın : Fügen Gülertekin %10 indirimli Haluk Şahin

Elektronik Prangalı Kadın : Fügen Gülertekin
Haluk Şahin

12,00 TL
Tükendi
9789756117606
503663
Elektronik Prangalı Kadın : Fügen Gülertekin
Elektronik Prangalı Kadın : Fügen Gülertekin
12.00
Türkiye, Fügen Gülertekin'in ABD'de yaşadığı kabusu "Arena" programında Haluk Şahin'den öğrendi. İki çocuk ve bir torun sahibi olan, Robert Kolej ve Boğaziçi Üniversitesi mezunu Gügen Gülertekin, boğazına bir şey kaçtığı için nefes alamayan bir bebeğin hayatını kurtamaya çalışmış, ancak onu yaraladığı iddiasıyla 8 yıl hapse mahkum olmuştu. Hiçbir sabıkası olmayan bu Türk kadını için istenen kefalet ücreti ise bir rekordu: 10 milyon dolar! Fügen Gülertekin çok garip bir yargılama sonucu 8 yıla mahkum oldu, temyizin kararını beklerken ayağına elektronik pranga vurularak ev hapsinde tutuldu. Ohio Eyaleti'nin çeşitli cezaevlerinde çok zor koşullar altında tam sekiz yıl süren hapis cezasını tamamlamak üzere...

"... Haluk Şahin, bir Türk vatandaşının Amerika'da yaşadığı inanılmaz dramı belgeliyor..."
-Emin Çölaşan, Hürriyet

"... Hadisemizde gazetecinin bulup kovaladığı, incelediği 'meseleleşmiş bir olay' var ve işte bu olay bir edebi eser halinde kitaplaştırılmış..."
-Hakkı Devrim, Radikal

"... Öykü, araştırmacı-gazetecilik ürünü olduğu kadar, yazınsal başarısıyla ve günümüz Amerikan toplumuna (Ve orada yaşayan Türklere ilişkin) toplumsal-bilimsel-psikolojik gözlemler ve irdelemelerle de ilginç, önemli, etkileyici..."
-Ataol Behramoğlu, Cumhuriyet

"... Polisiye bir roman gibi elden bırakılmıyor..."
-Yalçın Pekşen, Akşam

"... Elektronik Prangalı Kadın'ı okurken sadece bir haberin uzun halini okumuş gibi olmuyorsunuz. Araştırmacı gazeteciliğin tüm kurallarına göre yazılmış bir kitap aynı zamanda edebi tatlar veriyor..."
-Çiğdem Göksu, Radikal
(Arka Kapak)
Kapat