Merhaba Ziraat Mühendisliği - Ağaçlar Arasındaki Fısıltılar Gülay Çeli

Merhaba Ziraat Mühendisliği - Ağaçlar Arasındaki Fısıltılar
Gülay Çelikel Çubukçu

%30 İNDİRİM
40,00 TL
28,00 TL
Temin süresi 7 iş günüdür.
9786256934245
912612
Merhaba Ziraat Mühendisliği - Ağaçlar Arasındaki Fısıltılar
Merhaba Ziraat Mühendisliği - Ağaçlar Arasındaki Fısıltılar
28.00

BİR İLK! YENİ NESİL ÖYKÜLER BUNLAR!
21. yüzyıl becerileri, kariyer ve vizyon bilinci çocuklara hiç bu kadar eğlenceli, etkileyici bir teknikle kazandırılmadı.
Merhaba arkadaşlar, ben meraklı Si. Ah, yani Sincap Si diyecektim. Bu ağaçlar benim kafamı karıştırdı. Bana neler neler anlattılar bilemezsiniz. Onlara öyle sorular sordum ki duyduklarınıza çoook şaşıracaksınız. 
Bir ağaç nasıl beslenir, nasıl büyür? Aralarında iletişim var mı acaba? 
Aaa bak bak bu daha şaşırtıcı. Onların da tuvaleti geliyor mu? Geceleri neler yapıyorlar, onlar da bizler gibi uyuyor mu acaba? Kendilerine dokunulduğunu hissediyorlar mı?
Nereden anlıyorlar sonbahar geldiğini ve neden döküyorlar yapraklarını?
Yaprakları sonbaharda neden sarı, turuncu renkler alıyor?
Yapraklarını döktüklerinde üşüyorlar mı acaba?
Rüzgârlara karşı yıkılmadan nasıl durabiliyorlar?
Bunlar gibi daha pek çok sorunun cevabı bu kitabın içinde. Her gün dallarında zıplayıp durduğum, gövdesinde uyuduğum bu canım ağaçları ben bile tanımıyormuşum meğer.
Bu kitabı okuduktan sonra Ziraat Mühendisliği nedir öğrenecek, ağaçları daha iyi anlayacaksın.
Kitap Hakkında
Çocuklar meraklı Sincap Si’nin sorularıyla dolu eğlenceli serüvenini severek okurken ağaçlarla ilgili ilginç bilgiler edinecekler. Ziraat Mühendisliği hakkında fikir ve farkındalık sahibi olacaklar. Ziraat Mühendisi olan yazar Dr. Gülay Çelikel Çubukçu’nun okuma, anlama ve öğrenmeyi kolaylaştırıcı bir teknikle yazdığı bu doğa dostu öykü ile çocuklar 21. yüzyıl becerileri ve değerler eğitimi kazanımlarını edinecekler. Kitap düşünme becerileri gelişimine yardımcıdır. Akıcı dili; ilginç, renkli görselleriyle çocuklarda gerçek bir ODAKLANMA sağlaması ve öyküyü sıkılmadan okumaları hedeflenmiştir. Mini hikâyelerle bütünleşen öyküde dijital çağın çocuklarının okumayı sevmeleri, araştırmaya özenmeleri, vizyon-kariyer farkındalık bilinci kazanmaları amaçlanmıştır. Kitabın sonunda hikâye haritası; kitap değerlendirme ve etkinlik sayfaları  bulunmaktadır. 

Kapat