Benzersiz Kızım Guadalupe Nettel

Benzersiz Kızım
Guadalupe Nettel

%20 İNDİRİM
200,00 TL
160,00 TL
Tükendi
9786259995472
960591
Benzersiz Kızım
Benzersiz Kızım
160.00

Benzersiz Kızım'da, Guadalupe Nettel olağanüstü bir dürüstlükle gündelik hayatı olduğu gibi aktarırken bizleri gerçekten önemli olan yegâne şeyle yüzleştiriyor: yaşam, ölüm ve başkalarıyla aramızdaki ilişkiler. Tüm bunlar, bu romanın inceleyip derinleştirdiği annelik deneyimi üzerinden anlatılıyor.
Annie ErnauxNettel özgür. Kendine özgü gözü pek bir anlatım tarzı yaratmayı başarmış, dünyada var olmanın eşsiz ve korkusuz bir yolu bu. Günümüz Latin Amerika edebiyatının vazgeçilmez seslerinden.


Enrique Vila-Matas2023 Uluslararası Booker Ödülü kısa listesine kalan Benzersiz Kızım'da Guadalupe Nettel otuzlu yaşlarında iki kadının hikâyesine odaklanıyor. Alina ve Laura. Hayatlarının akışını aile kurmaktan bağımsız bir şekilde kurgulayan bu iki arkadaştan Laura çocuk istemediğine karar vererek sterilizasyon ameliyatı olurken, Alina anne olma düşüncesine sıcak bakmaya başlayıp hamile kalır. Ancak zaman içinde Alina'nın hamileliğinde birtakım komplikasyonların çıkması ve Laura'nın komşusunun küçük yaştaki oğluyla derin bir bağ kurmaya başlamasıyla birlikte her iki kadın da bu karmaşık duygularla başa çıkmak zorunda kalacaktır.Benzersiz Kızım boyunca Nettel nasihat vermekten ve duygusallığa yaslanmaktan kaçınarak keskin bir üslupla annelik, feminizm, şiddet ve insan ilişkileri üzerine çarpıcı bir hikâye anlatıyor. Tüm güçlü romanlar gibi zorlu sorulara yanıt ararken zihinlerimize yeni yeni sorular düşürüyor.(Tanıtım Bülteninden)


Kapat