Gorillerinki Küçük Olur - Cinsellik, Evrim ve Yaşam Vincenzo Venuto

Gorillerinki Küçük Olur - Cinsellik, Evrim ve Yaşam
Vincenzo Venuto

%5 İNDİRİM
195,00 TL
185,25 TL
Tükendi
9786256377530
970562
Gorillerinki Küçük Olur - Cinsellik, Evrim ve Yaşam
Gorillerinki Küçük Olur - Cinsellik, Evrim ve Yaşam
185.25

“Mufasa'nın Aslan Kral'da söylediği gibi yaşam döngüsünde canlılar doğar, büyür, yaşlanabilenler yaşlanır, sonra da ölür. Bu süre içinde beslenirler ve cinsel ilişkiye girerler. Yaşamın en kısa özeti budur.”İtalya'nın hayvan davranışları üzerine uzmanlaşmış ünlü zooloğu, ses getiren TV programları ve podcast'lerin tanınan ismi Vincenzo Venuto, sizi evrimde cinselliğin rolü üzerine düşünmeye davet ediyor.


“Tüm canlıların davranışlarını belirleyen temel itki cinsel arzudur,” diyen Venuto, hayvanları incelemenin hem doğal evrim yasalarını hem de insan olarak kendimizi anlamamız için harika bir fırsat sunduğunu gösteriyor. Maymunlardan kirpi balıklarına, papağanlardan mercanlara doğadaki birçok canlıyı inceleyen Venuto, insanın farklı evrimsel boyutlarına da değinerek canlıların nasıl seviştiğini, kur yaptığını, bağ kurduğunu, neden aldattığını, ne şekilde yas tuttuğunu anlatıyor. Bunu yaparken de, evrimin aslında hayatta kalmaya en iyi uyum sağlayanları değil, üremeye en uygun olanları seçtiğini gözler önüne seriyor.


Venuto'nun anıları, yaptığı keşif ve gözlem gezileriyle birlikte konuyla ilgili yapılmış araştırmaları bir araya getirerek kaleme aldığı Gorillerinki Küçük Olur, Papua Yeni Gine kabilelerinden Milano'daki gençlere dek uzanan bir evrim ve cinsellik haritası…
(Tanıtım Bülteninden)


Kapat