Gorili Fark Ettiniz mi? Richard Wiseman

Gorili Fark Ettiniz mi?
Gizli Fırsatların Farkına Varmanın Yolları
Richard Wiseman

%20 İNDİRİM
219,00 TL
175,20 TL
Tükendi
9786052998205
830665
Gorili Fark Ettiniz mi?
Gorili Fark Ettiniz mi? Gizli Fırsatların Farkına Varmanın Yolları
175.20

Gizli Fırsatların Farkına Varmanın Yolları

Çığır açan bir psikolojik deneyde katılımcılara birkaç kişinin basketbol topuyla oynadığı 30 saniyelik bir video gösterilir ve katılımcılardan, beyaz tişörtlülerin birbirlerine attıkları pasları saymaları istenir. Birkaç saniye sonra goril kostümü giymiş biri yavaşça kadraja girer, elleriyle göğsünü döver ve sonra kareden dışarıya doğru hareket eder. İnanılmaz bir şekilde, videoyu izleyen neredeyse hiç kimse bu goril kostümlü adamı fark etmez.

Günlük hayatımızda bir şeye odaklandığımızda hayatın sunduklarını kaçırma eğiliminde oluruz çünkü hepimizin psikolojik kör noktaları vardır. Bu kör noktalar, hem özel hem de iş hayatımızdaki önemli fakat beklenmedik fırsatları da gözden kaçırmamıza neden olur. Gorili Fark Ettiniz mi?bu fenomenin ardındaki bilimsel kanıtları ve görüşleri ana hatlarıyla bize tanıtmasının yanı sıra, hayattaki gorilleri nasıl fark edeceğimizi ve bu gorilleri gördüğümüzde nasıl davranmamız gerektiğini gösteriyor.

“Wiseman hayattan nasıl maksimumfayda sağlanacağını iyi biliyor.”
The Daily Telegraph

“Okuması çok eğlenceli ve ilginç bilgilerledolu bir kitap.”
Ink

“Profesör Wiseman'ın bilimsel olarak kanıtlanmış tekniklerini kullanarak siz de talihinizin esasını kavrayabilir, onu kontrol edebilir ve hayattaki şansınızı artırabilirsiniz.”
Daily Mail

Hertfordshire Üniversitesi'nde görev yapan Richard Wiseman, Toplumun Psikoloji Anlayışı alanında profesörlük unvanına sahip tek kişidir. Şans, kişisel gelişim, yanılgı ve ikna gibi birçok alandaki araştırmaları dünyanın önde gelen bilimsel dergilerinde yayımlanmış, psikoloji konusunda hazırladığı YouTube videoları yüz elli milyonu aşkın izleyiciye ulaşmıştır.

Araştırmaları basında sık sık yer almaktadır ve tüm dünyada yüz elliden fazla televizyon programında yayımlanmıştır. Otuzdan fazla dile çevrilen birçok eseri arasındaParanormal,Quirkoloji,Yırt At,Gece Okulu,59 SaniyeveŞans Faktörüyer almaktadır.

Kapat