Dakikalar İçinde Fizik - Anında Açıklanan 200 Temel Kavram Giles Sparr

Dakikalar İçinde Fizik - Anında Açıklanan 200 Temel Kavram
Giles Sparrow

%5 İNDİRİM
95,00 TL
90,25 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9786256774247
978173
Dakikalar İçinde Fizik - Anında Açıklanan 200 Temel Kavram
Dakikalar İçinde Fizik - Anında Açıklanan 200 Temel Kavram
90.25

HEYECAN VERİCİ BİRFİZİK YOLCULUĞUKökeni Antik Yunan'a kadar uzanan klasik mekanikten nasıl yararlanılıyor? Teleskop ve mikroskop nasıl çalışıyor? Sıcaklık ilk defa nasıl ölçüldü? Evren hakkında bilgi edinmemizin en önemli yollarından elektromanyetizma nedir? Kızılötesi ve ultraviyole radyasyon nasıl keşfedildi? X ışınları bize ne söyler? Aydınlatma sistemlerinden ameliyatlara kadar pek çok alanda yararlanılan lazer aslında nedir?

Dakikalar İçinde serisinden Fizik; çok hızlı okunabilen, okundukça hayret ettiren, oldukça zevkli bir bilim kitabı. Sadece yukarıdaki soruları cevaplamakla kalmıyor, evrenimizin nasıl işlediğine kadar sayısız konuda detay veriyor.

Madde, maddenin halleri, atomun yapısı, elektrik motoru, jeneratör, analog ve dijital elektronik, nükleer silahlar, kuantum fiziği, Büyük Hadron Çarpıştırıcısı, kozmoloji, ışık hızı, zaman makineleri, büyük patlama, karanlık madde, evren ve daha pek çok fizik kavramı; çizimler, fotoğraflar ve 200 görsel eşliğinde tüm meraklılara en kolay biçimde anlatılıyor.


(Tanıtım Bülteninden)

Kapat