Geyikler Annem ve Almanya (Ciltli) Nursel Duruel

Geyikler Annem ve Almanya (Ciltli)
40 Yaşında
Nursel Duruel

%30 İNDİRİM
210,00 TL
147,00 TL
Temin süresi 8 iş günüdür.
9789750853418
906792
Geyikler Annem ve Almanya (Ciltli)
Geyikler Annem ve Almanya (Ciltli) 40 Yaşında
147.00

Geyikler, Annem ve Almanya henüz dosya aşamasındayken Akademi Kitabevi Öykü Ödülü'nü almıştı. 1982'de yayımlandıktan sonraysa bir büyük ödüle, Sait Faik Hikâye Armağanı'na değer görülmüştü. Getirdiği yeni duyarlıklar, şiirsel tatlar ve inceliklerle dolu anlatımıyla bilinen Nursel Duruel'in Geyikler, Annem ve Almanya kitabı 40. yılına özel bir baskıyla okurunu selamlıyor.

“Türk Dili dergisinin eylül sayısında –adını yanlış hatırlamıyorsam– ‘Geyikler, Annem ve Almanya' başlıklı bir öykü okudum. Genç bir yazarın, Nursel Duruel adlı bir kardeşimizin öyküsü yüreğinize sular serpiyor bu tazelik kokan öyküyü okurken. İşte Eylül... İşte yeni sanat mevsiminin ilk ayı... İşte yeni mevsimin bir başarısı! Sanatın sihri –isterseniz bizde çok kullanılan bir sözcükle büyüklüğü– işte buradadır. Şu dağdağa, şu karışıklıklar, şu sevgisizlikler, şu yokluklar ortamında bile, bakarsınız, tek bir öykü, size umut aşılamaya yeter.”

Zeyyat Selimoğlu, Milliyet Sanat (Eylül 1979)

“Öykücülüğümüzün sessiz ve derinden kaynayan, ama bir o kadar güçlü ve sağlam akan bir ırmağı sayıyorum bu yazarı. Titiz, ince eleyip sık dokuyan,ayrıntılara yaşarlık kazandıran bir öykücü ile karşı karşıyayız.”

Füsun Akatlı

Kapat