Genç Mustafa Kemal %25 indirimli Yalın Alpay

Genç Mustafa Kemal
Yalın Alpay

%30 İNDİRİM
98,00 TL
68,60 TL
Temin süresi 7 iş günüdür.
9786053112907
700124
Genç Mustafa Kemal
Genç Mustafa Kemal
68.60

Genç Harbiyeli Mustafa Kemal'in okuyan, araştıran ve sorgulayan zihni gelişiyor.

Bir yandan da eylemlerin içinde...

Yalın Alpay'ın kaleme aldığı, Barış Keşoğlu'nun çizgileriyle hayat verdiği Genç Mustafa Kemal adlı bu kitap, bir düşünce adamının oluşumunun ve ilk başkaldırışının öyküsü…

Bir liderin düşüncelerinin ilk filizlenişi, hapse ilk düşüşü ve idamdan kurtuluşu...

“Elinizdeki kitap resimli bir Mustafa Kemal biyografisinin çok daha ötesine geçiyor. Gençler, yetişkinler ve özellikle de aydınlar için tasarlanmış. Her üç okuyucu tipi için de farklı bilgiler, yorumlar ve eleştiriler içeriyor. Üç okuyucuya aynı anda hitap etmeyi ve Mustafa Kemal'i bir insan olarak yeniden gözlerimizin önüne sermeyi başarıyor. Anlatılmayanı anlatan, sıra dışı bir çalışma.”

- Yard. Doç. Dr. Yavuz Selim KarakışlaBoğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü

“Genç Mustafa Kemal, Atatürk'ün çocukluğunun anlatıldığı bir kitap değil sadece. 30 yıl sonra bir ulusun, coğrafyanın yazgısını değiştirecek bir zekânın doğumu ve şekillenmesine tanıklık ediyorsunuz Genç Mustafa Kemal'in satırlarında.

O, Harp Okulu'nun saklı odalarında arkadaşlarını bir ‘fikir' etrafında örgütleyeceği gazeteyi hazırlarken, siz kapıda gözcülük yapıyorsunuz. Örselendiği ve başının eğildiği anların hemen sonrasında oluşan isyan ve kararlılıkla tanışıyorsunuz.

Bu zekânın, daha sonra en bulanık gökyüzünün altında dahi aydınlığa attığı keskin adımları bilenler olarak, karakterin kaynağıyla buluşmanın gururu kazınıyor zihninize.

Öyle ya, doğduğu topraklarla birlikte yitirilen bir çocukluğun, her adımı sanki önceden tasarlanmış uzun ve çetin yolunun başında Genç Mustafa Kemal ile birliktesiniz. Tarihin takviminde ‘az sonra' bir büyük devrimci olacağı, Mustafa Kemal olacağı yolun en başında. O zaman, bu uzun yürüyüşe çıkmaya hazır mısınız? Yeniden...”

Av. Ersan Barkın

Kapat