Genç Bir Doktorun Notları Mihail Bulgakov

Genç Bir Doktorun Notları
Mihail Bulgakov

%35 İNDİRİM
140,00 TL
91,00 TL
Temin süresi 1 iş günüdür.
9786052652688
976293
Genç Bir Doktorun Notları
Genç Bir Doktorun Notları
91.00

“Bu öyküler keskin, parlak bir neşter gibi... En önemli modern Rus yazarı olan Bulgakov’un bu insani derlemesinde cesaret her açıdan insanın gözlerini alıyor.” —SUNDAY TIMES

 

Yirmi beş yaşındaki Doktor Mihail Bulgakov, ne arabanın ne de elektriğin olduğu dondurucu Rus kırsalına çalışmak için gittiğinde ve modern çağın gerisinde kalmış, batıl inanışlarına sıkı sıkı sarılmış bölge insanını gördüğünde, ülkesinin pek çok sorunuyla tanıştı. Tıpkı Genç Bir Doktorun Notları kitabının kahramanı gibi sorumluluklarıyla yüzleştiği ve kendi yeterliliğini sorguladığı bu dönemde, yazarın ileriki yıllarda edineceği çarpıcı gerçekçiliğin de ilk tohumları atıldı. Bulgakov’un benzersiz mizahi üslubuyla kaleme alınmış bu öykü derlemesi yazarın gözlemlerinden yola çıkarken gençliğe, yalnızlığa ve değişimin eşiğindeki bir topluma dair de çok şey anlatıyor.

 

Sovyet Devrimi’nin ilk zamanlarında, şehirler gergin bir politik atmosferin etkisindeyken, diplomasındaki mürekkep henüz kurumamış genç bir doktor Rusya’nın ücra bir bölgesine atanmıştır. Her hastalık, her ameliyat dizlerini korkudan titretse de karşılaştığı her zorluktan alnının akıyla çıkacaktır.

Kapat