Gece Kaplanı Yangsze Choo

Gece Kaplanı
Yangsze Choo

%35 İNDİRİM
203,00 TL
131,95 TL
Temin süresi 1 iş günüdür.
9786052651476
912970
Gece Kaplanı
Gece Kaplanı
131.95

On bir yaşındaki Ren’in ustası ölüm döşeğindedir ve oğlana son arzusunu bildirir: Yıllar önce bir kazada kaybettiği parmağını bulup yerine takmalıdır. Bunu yapmak için Ren’in kırk dokuz günü vardır, yoksa ustasının ruhu huzur bulamayacak, dünyada tutsak kalacaktır.

 

Ji Lin doktor olmak istese de 1930’ların Malezya’sında bir kadın olduğundan terzi çıraklığı onun için daha münasip bir iş sayılmaktadır. Annesinin kumar borçlarını ödemek için dansçılık da yapmaktadır. Bir gün dans partnerlerinden teki ona korkunç bir hediye bırakır: Kesik bir parmak. Bunun kötü şans getireceğine inanan Ji Lin kardeşiyle birlikte parmağın sahibini aramaya koyulur.

 

Hızla geçen kırk dokuz gün boyunca bölgede faili meçhul cinayetler artmakta ve kaplana dönüşen adamlara dair söylentiler yayılmaktadır. Ji Lin ve Ren’in yolları ise hiç tahmin edemeyecekleri durumlarda kesişecektir.

 

Gece Kaplanı’nda Choo, Sherlock Holmes romanlarını aratmayan, sürükleyici öyküsünü Çin kültürüyle ustaca harmanlıyor.

“Choo, görkemli bir labirenti andıran romanıyla okurları karmaşık, yitirilmiş bir dünyanın içine çekiyor.” Kirkus

 

“Oldukça sürükleyici… mitolojik yaratıklar, ölülerle konuşma, şanslı sayılar, Konfüçyüsçü değerler ve yasak aşk, Choo’nun muazzam romanı Gece Kaplanı’nın arkaplanını oluşturuyor.” Publishers Weekly

 

“Olağanüstü güzelliğe sahip bir kitap.” Booklist

Kapat
istanbul evden eve nakliyatistanbul eşya depolama