Mesih Karşıtı - Hıristiyanlığa Lanet - Almanca Aslıyla Birlikte Friedr

Mesih Karşıtı - Hıristiyanlığa Lanet - Almanca Aslıyla Birlikte
Friedrich Nietzsche

120,00 TL
Tükendi
9786259967547
970553
Mesih Karşıtı - Hıristiyanlığa Lanet - Almanca Aslıyla Birlikte
Mesih Karşıtı - Hıristiyanlığa Lanet - Almanca Aslıyla Birlikte
120.00
Mesih KarşıtıNietzsche'nin yalnızca kendi kültürüne yönelttiği bir meydan okuma değildir, evrenseldir. Zira teşhis edilen, bu çağ ve bu coğrafyada da iyi tanıdığımız, dünyaya alacaklı gibi gelmiş hınçlı tavırdır; bu tavrın, en ulvi kavramların arkasına saklanmasıdır; bu tavırdakilerin bir yandan yaşadığımız gerçekliği kötüleyip diğer yandan da yaşadığımız dünyanın ihyasını, gerçekliğin ötelerinde olduğunu iddia ettikleri bir âlem adına engellemesidir. Nietzsche'ye göre her şey altüst olmuştur, bir “din adamı” tipi yaşamda güzel olan ne varsa “şer” ilan etmektedir. Nietzsche bunu değiştirmek ister. Dolayısıyla,Mesih Karşıtı, Nietzsche'nin ilk düşündüğü başlıklaUmwerthung aller Werthe, “tüm değerlerin tepetaklak edilmesi”dir; yaşamın, doğanın, canlılığın, dansın, neşenin, kahkahanın, beden onayının, müziğin, bilimselliğin insan yaşam ve kültüründe en tepelere yerleşmesini sağlamak, hayata “evet” demektir.

Bu çeviri Nietzsche çalışmalarında standartlaşanKritische Studien Ausgabe'nin 6. cildinde yer alanDer Antichristile uyumlu ve Almanca aslını da içerecek şekilde basılmıştır. Okura referanslar standart hâliyle KSA 6 ve ilgili sayfa numarasıyla işaret edilmektedir. Okur kitapta hem ilgili sayfayı kolayca bulabilir hem de uluslararası standartlaşmış referanslarla ilerleyebilir.(Tanıtım Bülteninden)


 • Açıklama
  • Mesih KarşıtıNietzsche'nin yalnızca kendi kültürüne yönelttiği bir meydan okuma değildir, evrenseldir. Zira teşhis edilen, bu çağ ve bu coğrafyada da iyi tanıdığımız, dünyaya alacaklı gibi gelmiş hınçlı tavırdır; bu tavrın, en ulvi kavramların arkasına saklanmasıdır; bu tavırdakilerin bir yandan yaşadığımız gerçekliği kötüleyip diğer yandan da yaşadığımız dünyanın ihyasını, gerçekliğin ötelerinde olduğunu iddia ettikleri bir âlem adına engellemesidir. Nietzsche'ye göre her şey altüst olmuştur, bir “din adamı” tipi yaşamda güzel olan ne varsa “şer” ilan etmektedir. Nietzsche bunu değiştirmek ister. Dolayısıyla,Mesih Karşıtı, Nietzsche'nin ilk düşündüğü başlıklaUmwerthung aller Werthe, “tüm değerlerin tepetaklak edilmesi”dir; yaşamın, doğanın, canlılığın, dansın, neşenin, kahkahanın, beden onayının, müziğin, bilimselliğin insan yaşam ve kültüründe en tepelere yerleşmesini sağlamak, hayata “evet” demektir.

   Bu çeviri Nietzsche çalışmalarında standartlaşanKritische Studien Ausgabe'nin 6. cildinde yer alanDer Antichristile uyumlu ve Almanca aslını da içerecek şekilde basılmıştır. Okura referanslar standart hâliyle KSA 6 ve ilgili sayfa numarasıyla işaret edilmektedir. Okur kitapta hem ilgili sayfayı kolayca bulabilir hem de uluslararası standartlaşmış referanslarla ilerleyebilir.   (Tanıtım Bülteninden)


   Hamur Tipi
   :
   2. Hamur
   Stok Kodu
   :
   9786259967547
   Boyut
   :
   13,5 x 21
   Sayfa Sayısı
   :
   224
   Basım Tarihi
   :
   2023
   Kapak Türü
   :
   İnce Kapak
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
 • Yazarın Diğer Kitapları
 • Yayınevinin diğer kitapları
 • Kapat