Franz Kafka Cep Boy Seti (6 Kitap)
Franz Kafka Cep Boy Seti (6 Kitap)
Karbon Kitaplar - Cep Kitaplar
42.00

Kafka'nın Karbon Kitaplar'daki Almanca asıllarından çevrilen altı kitabı şimdi cep boy ebatında set hâline getirildi.

Dönüşüm (Cep Boy)
Franz Kafka, "Gregor Samsa, kâbuslarla dolu bir gecenin sabahına gözlerini açtığında, kendini dev bir böceğe dönüşmüş olarak buldu." cümlesiyle sadeceDönüşüm'ün değil, aynı zamanda insani değerlerin de kapısını aralıyor.

Dava (Cep Boy)
Franz Kafka,Dava'da bir sabah hiç bilmediği bir suç yüzünden tutuklanan Josef K.'nın öyküsünü anlatır.

Bir Köy Hekimi (Cep Boy)
Dünya edebiyatının ünlü yazarlarından Franz Kafka'nın öyküleri barındıran eser, metaforlarla işlenmiş ince bir işçilik ürünü olarak klasik yapıtlar arasında yerini almıştır.

Açlık Sanatçısı (Cep Boy)
Kafka'nın, metaforlarla işlediğiAçlık Sanatçısı, okuruna sancı ve gerçeklik arasında bir köprü inşa ediyor. Yazarın kendini açık etmek mi, yoksa kimsenin onu bulmaya cesaret edemeyeceği kadar derinlere saklanmak mı istediği sorunsalı, kitaptaki diğer üç öyküde tazeleniyor.

Bir Savaşın Tasviri (Cep Boy)
Kafka'nın uzun hikâyelerindenBir Savaşın Tasviri, iki ahbabın arasında geçen konuşmalarla başlar ve şehir manzaraları eşliğinde devam eder. Öykünün kahramanı; “ahbabım” dediği adamla ne arkadaş ne düşmandır, sürekli bu ikircikli hâl arasında gidip gelir.

Babaya Mektup (Cep Boy)
Kafka'nın 1919'da babası Hermann Kafka'ya yazdığı ama yerine ulaşmayan bir mektup bu. Dolayısıyla eleştirmenler arasındaBabaya Mektup'un gerçekten bir mektup mu yoksa kurgu mu olduğu konusu çok tartışıldı.

Kapat