Karl Marx ve Das Kapital Biyografi %10 indirimli Francis Wheen

Karl Marx ve Das Kapital Biyografi
Francis Wheen

10,00 TL
Tükendi
9789756117644
503671
Karl Marx ve Das Kapital Biyografi
Karl Marx ve Das Kapital Biyografi
10.00
"Bu kitap sayfaları arasında dolaşırken bana umut aşılayan, tutku dolu bir enerjiye ve inanca sahip... Hünerli ve gösterişli bir performans."
- Tom Paulin, Guardian

"Fevkalade canlı, tutkuyla okunabilecek bir kitap."
- A.N. Wilson, Spectator

"Asla bitmeyen bir keyif."
- Niall Ferguson, Mail on Sunday

"Şimdiye kadar filozoflar sadece dünyayı yorumladı, aslında önemli olan onu değiştirmektir," diye yazar Karl Marx 1845'de. Düşünceleri milyonlarca insanın yaşamını etkileyecek ve dünya tarihinin seyrini değiştirecek, Viktoryen dönemin yeni kapitalist dünyasını göz kamaştırıcı bir aydınlıkla gözler önüne seren Das Dapital'in özü bu cümlede saklıdır.

Francis Wheen ilginç ayrıntılar eşliğinde, Marx'ın bitmemiş başyapıtını tamamlamak için verdiği yirmi yıllık mücadelesinin öyküsünü anlatıyor, bu kitapta. Das Kapital, siyasi kavgalar ve kişisel trajediler arasında Soho'daki iki odalı bir dairede doğdu. İlk cildi 1867'de yayımlandı, temkinli bir övgüyle karşılandı, ama Marx'ın ölümünden sonra George Bernard Shaw'dan Lenin'e, pek çok yazarı, düşünürü ve devrimciyi etkiledi.

Wheen'in aktardığı anektodların da gösterdiği gibi, Das Kapital kuru bir ekonomi kitabı olmaktan çok uzaktır. Büyük bir gotik roman olan Das Kapital'in kahramanları, yarattıkları canavarın, kapitalizmin esiri olurlar. Dahası Wheen, kapitalizm yaşadığı sürece, Das Kapital'in de okunmaya ve anlaşılmaya değer olacağını göstermektedir.
(Arka Kapak)
Kapat